Pogledaj jedan post
Old 19.05.2017., 13:38   #285
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
mislim da se takvom procjenom rizika vodila i žena iz "moje" priče
zaštitila je uistinu veliku imovinu pripisavši je djeci, a njemu je rekla da je slobodan paliti se na mlađahne suradnice iz stančića koja ga pripada kao osobna imovina
slično je pripalo i nju
Za nju je taj brak čista računica, po meni, i to već duže vrijeme. Al dobro, odlučnost ide u više smjerova pa i u brojenju bračne imovine.

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Uvijek respektiram odlučnost u djelovanju, pragmatičnost i promišljenost.
Što sam zrelija to više uviđam koliko je zapravo praktična strana života važna za joy de vivre. Ne znam točno kako bi se ja osobno postavila u slučaju prijevare da nas vežu djeca i krediti, ali poznajući sebe i sagledavajući svoje životno iskustvo proaktivnost gotovo uvijek rezultira postizanju ciljeva, a njonjavost i kolebljivost nepostizanju istih.

Ovo nadilazi rasprave o tome kako se treba muško, a kako žensko postaviti, gdje se glorificira ženska drama i uvrijeđenost.
Primjećujem ovdje na topicu između redaka da se žene uglavnom snebivaju na primjer žene koja je rekla mužu da prekine preljubničku vezu do večere. I onda se pitam, što je važnije - s jedne strane odluka dvoje svjesnih i slobodnih osoba da će ući u brak i biti tamo i u dobru i u zlu ili nagoni i prolazni osjećaji? Zašto se još uvijek toliko cijeni romantična dimenzija odnosa? Zašto se ne cijeni podjednako snaga odluke, ustrajnost, posvećenost i naravno uz sve to romantična dimenzija?
Što je uopće romantična dimenzija? Cvijeće, svijeće, gugutanja?
Mislim da se to ionako preraste nakon određenog vremena.
Bitno je poštovanje prema drugome i sebi. Te opisane situacije su meni svojevrsna vrsta poniženja i pokazatelj slabosti obje strane. Ono, progutat ću svašta samo da izvučem financijsku korist. Ne bih, hvala.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom