Pogledaj jedan post
Old 29.07.2017., 22:03   #4754
Što si sijao, to ćeš žeti... Ako se nisi s momkom vidjela u budućnosti i suživotu, nisi morala s njim spavati (ili si bar morala trostruko paziti), ako si već ostala trudna nisi morala odlučiti roditi (iako sam ja pro life), ako već jesi ne znači da si morala pristati na brak, i još uvijek stigneš odustati i otići doma ili se ako to nije opcija osamostaliti.
Ako prema tom momku ipak nešto osjećaš, zadržala si dijete jer ga želiš i voliš, onda pokušaj odagnati sve te crne misli i pesimizam i pokušaj se usredotočiti na ono dobro.
Momak je vrijedan, poljoprivreda je mukotrpan, ali častan posao. Djelovi godine su teški, ali isto tako djelovi mirni. Tko nije živio u malom, nije zahvalan ni na velikom, a gdje čeljad nije bijesna ni kuća nije tijesna.
Govoriš o ljudima s prezirom i ružno. To što su radni ljudi i što nisu naučili da sve blista i da je desinficirano domestosom ne znači da su šporki i neuredni. MM radi u građevini i isto stoput dođe toliko umoran da se nema snage izuti i skinuti radnu robu u hodniku ili garaži pa prođe sve do wc-a, ostani tragove, robu umjesto u košaru skine pokraj... Stoput mi digne tlak, al onda shvatim koliko je to glupo i nebitno i nevažno... To je samo prljava odjeća i cipele. Ništa što krpa neće obrisati, a mašina oprati. Ako se bave poljoprivredom znači da ste na selu ili u predgrađu. Privatnost nije samo u kući, kad želiš biti sama odeš vani šetati i super. Na zraku je ionako bolje nego u sobi ili WC-u. Nađeš neko mjesto koje ti se sviđa, tvoje utočište, gdje možeš biti na miru i razmišljati, pričati na mobitel, čitati ili što te već zabavlja.
Rano ustajanje ima puno više prednosti nego mana, možda će ti trebati tjedan da se navikneš, ali kasnije će biti lako. Osim toga s bebom ćeš imati svoj ritam neovisan o svima njima.
Uglavnom, ako s ovim gore pogledom ideš u sve, radije odmah odustani od svega i poštedi se plakanja i razvoda za 6 mjeseci. Ili bijega u Njemačku...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline