Pogledaj jedan post
Old 01.02.2008., 15:59   #1
Reumatoidni artritis

postavljena mi je dijagnoza reumatskog artritisa od svoje 10. godine (od 1993)...do sada je stanje uglavnom bilo smireno ali u zadnje vrijeme je sve gore i gore...

sad sam bio na novim pretragama i kod drugog doktora koji postavlja dijagnozu "Spondyloarthropathia seronegativa susp." ocito se i doktori ne mogu odluciti..dolazim iz varazdina i kod nas nema bas nekog specijalista za reumatske bolesti. narucio sam se sad u zg na rebro na pregled jer me zanima o cemu je u biti rijec...da ne dulji dalje...

(prije su bila zahvacena koljena i skocni zglobovi, rist stopala) sada imam jake bolove u kraljeznici, kukovima i ramenima ...nakon pretraga dana mi je sljedeca terapija:
1.Methotrexate 5mg 1x tjedno
2.Folacin 5mg sljedeci dan
3.Indometacin 25mg 2x1
4.Decortin 10mg ujutro

ja sam jos uvjek pokretan i svi zglobovi su relativno pokretni. ali zbog bolova slabe mi misici i gubim na tezini, te sam sve vise i vise ukoceniji.

dali je potrebna "po mojem misljenju" tako jaka terapija ili se to moze smiriti uzimanjem samo jednog lijeka i fizikalnom terapijom. do sada sam uzimao ibubrufen 400mg po potrebi..

zanima me dali je netko imao iskustva s takvom terapijom kako dugo je to trajalo. kakvi su bili rezultati.
isto ako je netko koristio Methotrexate da kaze nesto vise o ljijeku i kakav mu je ucinak kod reumatskog artritisa.

Citao sam nesto na netu i ne svidja mi se bas sto sam procitao...zbog nuspojava i sl.

Hvala.

Zadnje uređivanje Exit54 : 01.02.2008. at 16:36. Reason: dopuna posta
Exit54 is offline  
Odgovori s citatom