Pogledaj jedan post
Old 11.11.2007., 11:27   #10
Quote:
Downtown kaže: Pogledaj post
znaci te daske sto ste kasnije dodavali su sirine 12cm, jel se savijaju? koliki je razmak medju stupovima
razmak među stupovima nam je 2,5 m ali to je bilo kad smo stavljali žicu, pa smo onda morali i daske tako rezati. ipak mislim da je 2 m bolji razmak. 12 cm su širine, jer to sam "uočila" kao idealnu širinu s obzirom na koze pa sam takove kupovala jer su mi bile univerzalne. pokazale su se i dobre kod ograde. savijale su se jedino toliko koliko su se koze o njih češale (to valjda znaš kako izgleda ) ali one koje nisu imale tu funkciju ostale su ok.
ne znam kako si ih mislio pričvrstiti na stup. da li sve u jednoj ravnini, znači imaš 5 cm kraja daske za zabiti čavle (šarafe?) ili, a mislim da je to bolje, svih 10 cm koliko ima stup prekriješ sa daskom, zabiješ 5 čavala u rasporedu ko' na kocki za bacanje kad si se nekada igrao čovjeće ne ljuti se i onda sljedeću dasku od tog stupa prišivaš isto tako samo ili iznad ili ispod već prišite.
na taj način imaš veću površinu u koju lupaš čavle i manja ti je opasnost da se daska raskoli.
iako se uvijek želi suho drvo, moje koze su me naučile da se od suhih dasaka rade dobre "treske" za potpalu, kad se onako žestoko kresne, ili čak od 2 metra prave fatljike zato sam ja preferirala "fine mokre daske" i kada ih dobro zakucaš čavlima, vjerujem da je savijanje tek toliko koliko drvo smije savijeno biti.
još nešto, malo se bojim da su gotove stope (ako se tako zovu) možda preniske, jer ipak ideš sa jelovim stupovima! znam da ima za kupiti željeza na metre, profila L pa ako to narežeš na cca 60 cm onda imaš 30 cm za beton i 30 cm za stup. taka dva stavit dijagonalno na kuteve i unutra uvališ 10x10 stupa (moraš dobro paziti na mjeru ) ušarafiš i mislim da si sigurniji nego sa kupljenim, jer ja sam viđala samo one koji imaju cca 12 cm za ušarafiti drvo.
ako moraš kupovati daske, onda razmisli o udaljenosti stupova, jer ovdje daske od 2 m prodaju bitno jeftinije od ostalih dužina.
koju visinu ograde planiraš raditi?
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom