Pogledaj jedan post
Old 30.11.2010., 18:42   #20
Quote:
madsav kaže: Pogledaj post
Potpuno ista situacija, kod mene je još i prizemlje u pitanju. Isto se grijem klimom , razmišljam da nije i u tome problem, pa gledam da promjenim i grijanje kroz neko vrijeme. Ali 7 godina je sve bilo ok.

Uređaj, laički, radi kao i klima, samo su unutarnja i vanjska jedinica u jednom kućištu. Dakle ima kompresor, ventilator i dva izmjenjivača topline - jedan hladan koji kondenzira vlagu i jedan topal, samo je to sve skupa puno manje i manje troši struje. Temperaturno niti hladi niti grije, točnije nešto malo topliji zrak izlazi iz njega ali zanemarivo.

Što se buke tiče , subjektivno kao frižider+buka ventilatora, uglavnom proizvođač daje taj podatak pa usporedi s nečim poznatim.

Nakon određenog vremena korištenja imam dojam kao da i samo prozračivanje ima veći efekt nego prije.
Hvala ti puno
da i ja se razmišljam odakle ovoliko vlage odjednom, ali zadnjih godina kad krene kiša padati u studenom, ne prestaje do ožujka, a na buru sam zaboravila. Isto kao i ti sam u prizemlju i razmišljala sam se da umjesto klime možda ugradim viking/lipovica radijatore na struju, ali ta investicija bi me poprilično došla, a s klimom u dnevnom, konvektorom (po potrebi u spavaćoj) i uljnim u dječjoj nam je sasvim toplo i ugodno, osim što mi smeta taj višak vlage oko nas. (Nemam crne zidove, koristim sušilicu, koristim napu, ali jednostavno, osjetim vlagu, kad je vani jako hladno u jutro budu vlažni prozori, nanjušim je u nekim hladnim kutovima sobe).
Kad uključim odvlaživanje - super, kao kad bura zapuše, ali što mi vrijedi kad se onda smrzavam u stanu.

Ovo rješenje mi se čini kao vrlo dobro - zapravo puno jeftinije od investicije u nove radijatore, a ako ne buči i ako ne rashlađuje zrak, tad prva liga, uvjerio si me u kupnju
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom