Pogledaj jedan post
Old 19.11.2010., 15:29   #21
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Evo da isprobam!

Sanjala sam prije nekoliko godina jedan san.
Vrijeme? 5.1.2007.negdje između 2 i 3 ujutro.
Sanjala sam da sam bila sama nasred stare gradske jezgre, sve je bilo u nekakvom crno, bijelo, sivom filmu, a vrijeme kao da će svakog trenutka pasti kiša, baš sivo i tmurno, i jako hladno i pusto.
I tako ja hodam, svuda oko mene hladan, sivi kamen, ja se čudim kako to da nigdje nikoga nema oko mene.
I hodam ulicom tako, zbunjena, i odjednom osjetim da je netko iza mene, ali nisam se uopće osvrtala.
I onda sam vidjela kako otamo, dakle iza mene, dolazi nekakav crni gusti dim i kao da mi nekako uvlači energiju unutra, kao da me usisava unutra, čini mi se pogotovo iz dijela vrata, ali sa stražnje strane, ne znam kako da drugačije objasnim. Vratna kralježnica! Kao da me taj dim iza mene usisava.
I okrenem se i vidim crnu kuglu ili rupu, a oko nje taj gusti crni dim, i normalno, prepadnem se.
Sad ne znam jel to bila kugla ili rupa, uglavnom nekakav crni krug, u svakom slučaju.
Nakon par trenutaka umjesto tog kruga sam vidjela nekakvu odvratnu babu, s prodornim, crnim, ali opet beživotnim očima, raščupanu, s tankom sijedom kosom do poda, užasno, užasno blijedu i mršavu, sasušenu, krezubu.
Sve su joj se kosti ocrtavale, ja sam je doživjela kao nekakvu vješticu, baba rogu, štajaznam...
Imala je na sebi nekakvu pokidanu haljinu, prljavu, poluprozirnu, kao da se valjala u pepelu, nešto bijelo, sivo, boja kože, uglavnom nekakva nedefinirana boja ispod koje su joj se kosti ocrtavale.
I kaže mi da prijeđem na njenu stranu.
Ja umirem od straha, ali kažem da neću.
Kaže ona opet isto, vuče me za ruku unutra, u taj dim, ja kažem da neću.
Nakon toga mi kaže: U redu, onda ću te morati ubiti.
Ja njoj kažem da me ubije, da me zaboli briga.
I onda je nestala, ja opet na ulici, ali su polako počeli dolaziti ljudi.
Ja sam se bojala naravno, jer mi je rekla da će me ubiti, i hodala sam dalje ulicom, među ljudima koji su se smijali, osjećala sam se kao da prolaze dani, no vještice nigdje nije bilo.
Više se nisam bojala jer sam nekako znala da se neće vratiti i da me neće ubiti.

Evo natalne: http://i53.tinypic.com/2ahbew3.jpg


Par dana nakon sna sam doživjela prvi panični napad, pa sam se borila s anksioznošću, sve do nedavno, sad sam neusporedivo bolje i gotovo da nemam više tih problema.
Evo, budem se osvrnula na najbitniji segment sna.


Tvoj san opisuje vlastiti unutrašnji doživljaj - vlastito stanje psihe. U vrijeme sna osjećala si se ugroženo usljed izloženosti nekoj vrsti neumoljive energetske/psihičke prisile (Pluton) koja te silila da odstupiš od vlastitih urođenih uvjerenja/Jupiter vladar Sunca (traži se prelazak "na drugu stranu"). U snu se vidi i tvoje stanje i tvoj unutrašnji stav prema "vlastitoj budućnosti" koji je prilično crn i bezperspektivan. Opisan je unutrašnjom dezorijentiranošću i depresivnošću (simbolički prikazano tmurnom atmosferom i sumornim vremenskim prilikama). Ali se vidi i to da imaš jaki moral jer jako dobro razlikuješ "dobro od zla" (u snu si njemu-zlu dala oblike crnog dima, crne kugle/rupe, vještice krezube i sl.).




Astrološka pozadina:

U vrijeme ovog sna proživljavala si dugotrajni mučni tranzit Plutona teškim stelijem u vlastitoj natalnoj karti (Saturn/Uran/Venera u 2. polju) čiji dispozitor jest Jupiter (uvjerenja, moral, etika, viši principi). Budući da se stelij nalazi u 2. polju ovaj tranzit Plutona je pokrenuo najdublje unutrašnje "uništavačke porive" kojih je osoba nesvjesna ali oni za samu osobu u ovom životu predstavljaju pitanje "elementarne egzistencije" (2. polje).


Hoću reći...ovakvi snovi u kojima je tako snažno izražen element prisile često su povezani s unutrašnjim osjećajima krivnje...kako se radi o Plutonu ovo je i "kolektivna krivnja" koja se očitovala kroz osobu u snu. Jer kod ljudi koji imaju u natalnoj karti Plutona u 12. polju (psihički sadržaji) postoji i neka vrsta snažnog ovoživotnog sjećanja na prošlu karmu u kojoj su i sami bili svjedoci/sudionici "masovnog zla" (Pluton). Takva "friška" sjećanja na teške događaje iz prošlosti je karma koja je iznimno teška a ako se potakne nekim događajem u ovom životu pobuđuje u osobi najdublje strahove...strahove da se tako nešto "ne ponovi".


Također ovim tranzitom u vrijeme sna Pluton vrlo blisko dodiruje Veneru (vladar 12. polja) pa ti psihički sadržaji lakše izalaze upravo putem snova. Isto tako snovi nikada ne govore o onome "što već znamo"...a koliko je ljudska psiha jaka pokazuje i tvoj san. Pa je tako tvoja psiha već nekoliko dana ranije putem sna nagovijestila prijetnju fizičkom tijelu (panični napadaj). Također kako je tranzit Plutona prolazio tako bivaš sve slobodnija od ove energije, a već prelaskom Plutona u drugi znak (jarca) energetski je mnogo lakše...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom