Pogledaj jedan post
Old 17.10.2015., 10:53   #89
Quote:
Ivan Maletic kaže: Pogledaj post
Pojedini zastupnici uđu u sobu gdje imaju sat vremena da prouče tisuće stranica sporazuma i o tome ne smiju govoriti nikome ništa.
Znači i to samo pregledavanje je mazanje očiju a kompletni ugovor za javnost će biti dostupan tek 4 godine nakon potpisivanja. Zašto?

Da se ništa se skriva bi bio dostupan svim vladama EU da ga detaljno prouče a ono malo što je procurilo je jasan pokazatelj da je taj ugvor ništa više nego moderni feudalizam.

Monsato već tuži Havaje jer ne žele uvesti GMO, kanadski farmeri gube tužbe jer im je vjetar dopuhao monsatovo GMO sjeme na njivu a to je samo početak gadosti koje spremaju kompanije u svrhu još većeg bogaćenja preko leđa naroda.





Nakon potpisivanja NAFTA-e (pandan TTIP-u samo između SAD-a i Kanade) je 70 000 obrtnika "stavilo ključ u bravu" a preko 700 000 ljudi ostalo bez posla u SAD-u. Toliko o tajnim sporazumima.
Da li ti uopće čitaš s razumijevanjem što ja pišem? Sporazum je još u pregovorima i zato nije dostupan. Kad se ispregovara, bit će. Nadam se da se slažeš da su međunarodni pregovori u ingerenciji EK (kao i svake nacionalna vlade kad neka država pregovara), a ne EP koji sam na kraju potvrđuje (ili odbija) ispregovaran sporazum.

I da još jedna stvar bude jasna, ja tu ne tvrdim da je TTIP dobar ili loš (nisam ga vidio i ne znam što piše unutra) i mislim da ovo uopće nije tema za to. Na ovoj temi se raspravlja o Europskoj Komisiji i želim razbiti pogrešne predodžbe koje ljudi dobivaju slušajući onog UKIP-ovog pajaca ili našu Ružu hrvatsku ili slične.
Johny is offline  
Odgovori s citatom