Pogledaj jedan post
Old 11.01.2016., 14:33   #92
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Tvoje mišljenje s kojim se apsolutno ne slažem. Parlament mora imati pravo predlagati zakone. Uostalom, reci mi jedan razlog zašto zastupnici ne bi mogli predlagati zakone?
Odgovorit cu pitanjem: da li znas sto sve u EK prethodi slanju jednog prijedloga u proceduru u EP i Vijece? EP trenutno jednostavno nema resursa za to. Drugi razlog, EK je jedino tijelo koje zastupa iskljucivo EU interese. I EP i Vijece manje vise zastupaju nacionalne interese i mislim da kao takvi ne bi trebali imati pravo predlagati zakone jer bi oni onda mogli favorizirati samo njihovu drzavu.
Mozes ti meni dati razlog zasto bi zastupnici to trebali moci?

Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Dalje, imam problem s Europskom komisijom koja izlazi izvan okvira vlastitih ovlasti i favorizira jednu članicu. Kao porezna obveznica EU, imam pravo reći da mi to smeta.
Je li obvezujuće? Pa naravno da nije jer nemaju pravnih osnova za svoje budalaštine. No, da imaju, već bi bila poslana tužba Europskom sudu.

Da zaključim, ti smatraš da je idealno to što Parlament ne može predlagati zakone. Komisija je dovoljna, što će nam taj nepotrebni Parlament?
Komisija je tu da predlaze pravne akte, a EP da ih usvaja ili ne. Jedno bez drugog ne moze.

Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Smatraš da Komisija ima pravo favorizirati Sloveniju u Arbitražnom sporazumu i time zapravo podržavati ilegalne radnje? Iako Hrvatska ni na koji način ne krši acquis communautaire?
I sto se znacajno dogodilo nakon sto je EK dala izjavu o arbitrazi koju je dala? Jedno veliko nista.

Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Meni su ovakva stajališta prilično nelogična. Ovakve bi nelogičnosti branio samo kakav ubogi rvacki prevoditelj u Bruxellesu.
Nit sam ubog nit sam prevoditelj.


Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Savjetovanje? Ako se odvija na infantilnoj bazi kao one građanske inicijative na njihovim internetskim stranicama, mogu samo zamišljati.
Glavno moto EK: Građani su nedorasli našim idealnim programima, sve ćemo im objasniti šarenim pučkoškolskim knjižicama od 10-ak stranica.
Volim kad se iznose pretpostavke bez da se znaju osnove. Upoznaj se s postupkom pa onda kritiziraj.
Johny is online now  
Odgovori s citatom