Pogledaj jedan post
Old 14.12.2006., 21:58   #19
1. Nemam još uvijek pojma kako je vezan dugačak parket (veliki parket) sa dvokomponentnim ljepilom...?? To su te naučili "domaći majstori"?

2. Da matt lak rijetko ispadne loš nije točno. Razlike ionako nema za majstora, jedino što ti misliš da se "glaenzend", iliti sjajni lak, lakše kuži... na matt laku se lakše vide nepravilnosti u samom postavljanju i brušenju, dok se na sjajnom lakše vide mrvice prašine koje nisu očišćene u prostoriji.

3. Nikada ne dobiješ idealne uvjete. Ali si zato majstor - ako je majstor! - sam stvori potrebne uvjete koji su bliski idealnima.

4. Parket se suši najčešće od 3 do 7 dana, ovisno o kojem i kakvom parketu se radi.

5. Takav posao sa komponentama žlj kvalitete ne bih niti uzimao, jer na iste ja ne mogu dati garanciju, a da bih se stavljao na lutriju izvjesno loših posljedica pa onda vještačio čija je krivica ne pada mi na pamet. Zato se u Hrvatskoj i ne bavim tim poslom, jer mi se neda svaditi sa ciganima koji bi se jebali u dupe za 10 kuna, a ne znaju što trebaju imati i dati da bi i dobili ono što žele.

6. U Hrvatskoj bih ja bio ili sam svoj gazda, ili ne bih radio taj posao, jer sa našim standardom i tržišnom ponudom, kao i umnogome lošim uvjetima koje su si stvorili sami privatnici, to koliko bih ja bio čiji šegrt pusti... ja nisam ni mislio ni rekao da sam ja u Njemačkoj bio majstor; i ja sam sve tri godine radio kao pomoćnik, i da sam živio taj posao cijeli život, vjerojatno bih i ja u svakom novom prostoru našao novi izazov. Ali sam studiozno radio i učio kroz praksu (samo tako se i uči), tako da dobro znam prepoznati da je ovo, što se većinom ovdje radi, čisti "moks", iliti priučeni šaka jada sa isto takvim rezultatima...
Sledgehammer is offline