Pogledaj jedan post
Old 01.11.2007., 20:38   #19
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
istina je da kortikosteroidi imaju mnoštvo nuspojava i da ih treba sa oprezom koristiti...no uvijek se gleda cost/benefit pa onda vidiš na čemu si...no po mom skromnom iskustvu bih rekao da oni koji ih koriste racionalno i po preporuci(racionalnog) liječnika uglavnom ih dobro podnose,imaju blaže ili nikakve nuspojave,koje ako se pojave mogu se kontrolirat drugim lijekovima i korigiranjem doze kortikosteroida
Kortikosteroidi, pogotovu oni umjetni, nisu nikako dobra stvar. Jedina njihova prednost je u tome što mogu samo, na neko kraće vrijeme, doslovno potisnuti simptome bolesti natrag unutar tijela, tako da ti simptomi, nakon prestanka uzimanja kortikosteroida, odmah počinju ponovno izlaziti van i manifestiraju se na koži i sl.

Fatalna je pogreška što ih se uopće preporučuje kod upalnih stanja, s obzirom da se tijelo upalnim procesima brani i štiti, a upala se kortikosteridima potiskuje. Nerazumno i neprirodno...

Konvencionalna medicina meni nikada nije dala točnu dijagnozu moga stanja, a natrošio sam se novaca i novaca..Već godinama po licu vučem nekakvu vrstu dermatitisa ili što već i naravno, "to je neizlječivo".
Zato sam i napustio tzv. doktore koji mi nikada nisu znali postaviti točnu dijagnozu, a jedino šti su znali bilo je preporučiti Advantan ili Elocom, k tomu još i sintetičke kortikosteride, i to one jače.

Prije 9 dana otišao sam ayurvedskom liječniku, koji je, uz završeni klasični fakultet medicine sada jedan od tri stranaca na svijetu izvan Inidije koji radi po svim pravilima izvorne ayurvede i koji mi je strogo zabranio kortikosteroide. Sada koristim njegovu terapiju prema pravilima te medicine, koja je, dapače, najstarija na svijetu i mnogima je pomogla da se izliječe od tzv. "neizlječivih" bolesti. Naravno, s prestankom uzimanja kortikosterida stanje mi se pogoršalo, ali samo izvana, jer je veća bila šteta dok mi je lice bilo čisto, ali zahvaljujući tom otrovu od mometazona.

Prva dva tjedan su najteža, ali nakon toga bi trebalo ići ka konačnom izliječenju (dakle, ne samo ZAlječenju) moga problema i to potpuno prirodnim pute. Vrlo rado ću podijeliti svoje iskusto na forumu.
Pavlekic is offline  
Odgovori s citatom