Pogledaj jedan post
Old 01.04.2015., 11:24   #7
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
CUT...po istraživanjima jednog izraelskog doktora, autisti često imaju drugačiju vizualnu percepciju. ne bolju, nego drugačiju.
koliko sam shvatila, zbog te drugačije vizualne percepcije oni komplexnim snimkama, fotkama i slikama prilaze "objektivno", neopterećeni poput ostalih konceptom o tome šta bi to "trebalo" bit'.
(They seemed to approach complex visual images “objectively,” he said, unburdened by “concepts of how things are supposed to be.)
Sad je li to bolja, gora ili drugačija percepcija - stvar je interpretacije.

Autistično dijete će se u pijesku igrati cijeli dan - naprosto zapanjeno svim tim detaljima (unikatnim zrncima) i neće napraviti nikakav dvorac, dok će neautistično dijete biti slijepo na činjenicu da je svako zrnce pijeska drugačije i posmatrati ga tek kao hrpu sitnih i sličnih mikro kamenčića čije međusobne razlike uopće nisu važne - te od istog napraviti kulu od pijeska i otić se kupat nakon pola sata.

Drugim riječima, karikirano, autistično dijete od drveća ne vidi šumu, a neautistično od šume ne vidi drveće.

Quote:
albtraum kaže: Pogledaj post
svakako je vrijedno hvale korištenje ljudi sa posebnim potrebama i smetnjama u razvoju za vojne svrhe,vec vidim koliko griješimo svi mi koji odvajamo svoje privatno vrijeme da bi te divne ljude što više integrirali u društvo,kad bi ih vojska mogla toliko bolje iskoristiti. u tome nema ništa moralno dubiozno
Meni je opet logično da se u jednom vojnom društvu, modernoj Sparti - upravo vojska ispostavi kao zamjena za brojne drugačije društvene institucije, pa i takve koje bi se bavile socijalizacijom osoba sa autizmom.

S obzirom na prirodu poremećaja postoji u njihovom poremećaju osnova za potencijal za probitke u tom - vojnom pogledu te je i sa te strane taj potez vojske i te kako logičan.
RIOBOSS is offline