Pogledaj jedan post
Old 27.06.2006., 12:08   #7
nigdje nisam vidjela slicnu temu pa me zanima(ako ne smeta,nije skroz offtopic),sto mislite o dozivotnim ugovorima,ili dosmrtnim,koje stari ljudi potpisuju kako bi dobili skrbnike?
naime,jutros sam gledala emisiju Otvoreno o tome.
ne znas tko je gori,"skrbnici" koji su uglavnom lovci na nekretnine,nasljedstvo ili socijalni radnici koji iste starce salju u domove kao da bi ih zastitili od sebe samih.
tako stari covjek koji je bio u relativno dobrom stanju,u kratko vrijeme postane biljka.
ima svega i nije mi jasno gdje su djeca koju su ti isti ljudi odgajali? ako su i pogrijesili nekada u zivotu spram njih ne treba ih prepustiti samoci.
posebno su oprali splitske socijalne radnike,ocito su postojali slucajevi koji granice sa kriminalom,ma koji su kriminal,da neki soc. radnik,i to na visem polozaju,hoce stan za svoje ili sebe,pa napravi sve da starica cija je nekretnina zavrsi u domu,ili jos gore na psihijatriji.
treba i ovdje upozoriti stare ljude da NE sklapaju takve ugovore,pogotovo ako su bez ikakvog nadzora jer je poslije kasno.(je,tesko da su na internetu ali mozda je neko njihov ili ce ostariti naknadno )
ne postoji nacin da se takav ugovor raskine. ako sam dobro shvatila,pogotove ne dosmrtni,sa dozivotnim je nesto bolje makar nisam sigurna kako to sve ide.
diablo is offline  
Odgovori s citatom