Pogledaj jedan post
Old 24.05.2010., 19:58   #9
Quote:
igorrzg kaže: Pogledaj post
Kolika je cijena servisa u ovlaštenom servisu? Ili ideš u neovlašteni
Redovanm servis ulja i filtera ti košta 500 kn,da bi zadržao jamstvo moraš na servis svakih 30 000 km, ali ja ti preporučam da radiš svakih 15 000 servise.
Auto servisiram samo u ovlaštenom servisu, ali ulje i filter kupim u dučanima auto dijelova, jer je 30 kn. po litri jeftinije ulje, i filter je jeftiniji oko 40 kn, a uslugu servisa platim 60 kn.

Mene servis košta ovako:

3 Litre ulja po 75 kn. (Selenia WR)
Filter ulja 109 kn
Usluga servisa 60 kn

Ukupno 394 kn.

Servisi su ti jeftini, ali ako ti rikne pokoji senzor ili bilo kaj kaj nespada pod servise jebo si ježa kao i kod svih marki vozila.
Evo prednja vilica košta 1300 kn..., popravak turbine, pumpe... kao i na drugim autim.


Evo da se nadovežem na Kolegu koji je reko da je auto užasno trom, to je istina da do 1750 okretaja se osjeti turbo rupa, ali kad pređe iznad 200 RPM, auto vuće jako solidno za nekog ko netraži sportke performanse, a na startu je brži nego benzinac 95 ks.


Vozio sam lineu sa 90 ks i mogu reći da ide isto ko i moj GP jer to kaj je malo jaća, za tolko je i teže.
I zato nikako nestoji da je to spor auto, jer brži u među ubrzanjima nije ni BMW 318 115 ks, kladio se sa frendom pa znam.
I da zaboravio sam reći da filter nafte mjenjaš svakih 60 000 km. i originalni dođe 720 kn, a zamjenski oko 420 kn. ali samo u slučaju da imaš filter sa senzorom goriva gdje moraš mjenjati mjenjati cijelu konzolu, a takav ćeš 99 % i imati jer su samo rijetke serije imale samo uložak.
Za te 1.3 motore ti postoje dvije vrste dijelova tako da uvjek ako kupuješ van servisa moraš znati koji točno imaš filter, ja sam prvi put kupio oba dva, a onoga kojeg nisam trebal sam opet vratil u dučan.

Ako si normalan vozač bit ćeš više nego zadovoljan.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.

Zadnje uređivanje Josip4 : 24.05.2010. at 20:05.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom