Pogledaj jedan post
Old 27.08.2006., 14:53   #13
Otekle noge

Ekipa, pozdrav, evo našao sam kutak koji se bavi zdravljem, a imam jedan veliki problem...
Prije nekih dva mjeseca osjetio sam da me noge zatežu. Kad sam malo bolje pogledao, noge od članka na dolje su bile jako nabubrile, izgledale su kao balon. Prvotno sam napravio -posjet dr. opće medicine koji mi je kazao da s obzirom da sam debeo, a i bilo je tih dana jako vruće-da su mi popucali nekakvi kapilari i da će se vratiti u normalu tek kada zahladi. Napravio sam krvnu sliku i nalaz urina koji su bili odlični. Imam ispod 30 godina.

Sedam dana poslije, jako me počela boliti glava, dva dana sam proveo ležeći u sobi i misleći da sam dobio sunčanicu. Osjećao sam se kao da imam gripu, bolio me svaki mišić, nisam mogao gledati u PC ili TV. Završio sam na Hitnoj gdje su mi izvadili krv i našli povišeni broj leukocita i eritrocita. Također CRP bubraga je bio 90 (granica je do 20). Odbio sam ostati u bolnici (jer godišnji mi je tekao), pa sam 10 sljedećih dana dolazio na ambulantna liječenja. Doktor koji me je liječio konstatirao je da mi je došlo do oštećenja bubraga izazvanih streptokokom, iako je test AST-0 bio samo 30, a bris grla-sterilan.
U međuvremenu je nalaz krvi pokazao dva plusa u mokraći. Napravio sam ultrazvuk kod dva privatna internista, ali UZ nije ništa našao na bubrezima.

Tako je trajalo do prije 10 dana, stalno bolnica-privatni doktori-dr. opće prakse-bolnica... Zadnja krvna slika je u granicama zadovoljavajućeg, ali nalaz urina i dalje pokazuje prisutnost proteina i jedan križ (plus) krvi. Od prije 4 dana noge su mi opet počele lagano oticati što me jako plaši. Najgore je pred spavanje kad su dosta zategnute, a osobito oko gležnja.
Štos je u svemu da se ja osobno jako dobro osjećam. Meni noge nisu bolne, natenute su što me zabrinjava, znači, da je npr zima i da ih stalno držim po raznim cipelama, ne bih ni znao da su mi otečene.

Ima li tko sličnih iskustava? Ne znam što mi je niti su doktori napravili nekakvu konačnu dijegnozu. Sve upučuje na bubrege, ali čitam po netu, otečenost nogu ne mora nužno imati veze s njima. Do sada sam morao ostaviti Coca Colu i propio sam se-raznim čajevima i vodom, ali evo izgleda niš ne pomaže.

Oprostite na dugom postu.
Moby is offline  
Odgovori s citatom