Pogledaj jedan post
Old 11.01.2005., 03:35   #16
Quote:
Phil Lynott kaže:
[B]Pa vele kako je povisenje razine mora dovelo do povecanog pritiska na tektonske ploce sta je dovelo do pomjeranja i potesa. Mislim........ [/q]
To mi zvuci poput one price, sto je teze kila perja ili kila olova, ili moje dokazivanje profacici iz kemije da je voda zapravo kiselina (ali ja sam se bar zajefrkavao).

Razina mora se je povecala, ali zbog sirenja vode uslijed povecane temperature. Otapanje je tek neznatno doprinijelo tom povecanju i zapravo je zanemarivo. Znaci povecanje mase, a tim i pritiska na dno je zanemarivo. Isto tako oceani se nalaze u prirodnim zdjelama. Jednostavni fizikalni zakon nas uci da je pritisak vodenog stupa jednak na svim stranama. Prema tome i tamo je balans, bez obzira na tezinu. Tektonske ploce se pomjeraju i globalno zagrijavanje nema veze sa time.

Quote:

Osim toga vele kako razvoj cesti i ribarenje cine obalu podloznijom eroziji uslijed plimnih valova. Jebote po nekima bi bilo najbolje da se nista ne radi, da nas uopce nema ili da smo svi jos neandertalci u pecinama.
Ovisi kako se to interpretira. Jedan glupan pretjera, a drugi to krivo prenese u novinama. Ribolovna metoda koja koristi mreze koje sve deru sa dna, ocito djeluje na obalu. Ovdje kod mene je napravljeno dosta istrazivanja na tom polju. Veci problem su unistene gustare mangrova koje su rasle uz obalu, stiteci je od valova. A one su uklonjene da bi se podizale farme rakova i skoljkasa po Aziji, jer treba nahraniti nas ovdje, a jos i vise Amere Japan i Europu.
Za ceste bih volio da mi to netko objasni. No sve je moguce, ali u manjoj mjeri.
Cuj, u pecini nije tako lose, jer je temperatura konstantna i ne moras placati stanarinu. Trebas samo povremeno ispuzati van, opaliti toljagom nesto sto se krece (ako nisi vegetarijanac), ili ubiti kakvu biljku (ako jesi).

Quote:

Ma to je ordinarna glupost. Mada je nedavno bila jedna anketa po kojoj Nigerijci ispali najsretniji.
A zato Diki ne silazi osmjeh sa lica. Ja mislio da je to zbog brankice.

Quote:

Nedavno je the Economist radio istrazivanje po kojemu je Irska ispala najbolje mjesto za zivot i njeni zitelji, jelte, najsretniji,
Da zato ih ovdje ima ko' kenje i dolaze nam raditi na turisticku vizu. Valjda smo zato mi ovdje jos sretniji, jer nam Irci donose srecu sa sobom.

Quote:

a jutros cujem na radiu o jednom drugom istrazivanju po kojem su najsretniji Danci i Maltezani (sic!! ), a prate ih Irci i (pazi sad!!) Islandjani!!
Moj komentar: kakvi su tek onda ostali, ak je u Irskoj najbolje.
A ja ovdje stalno cujem od koje-kakvih chobalerosa da su ljudi najsretniji u Hrvatskoj. I svi te savjetuju da se vracas. Jedino mi nije jasno zasto ti nesretnici i sami vec jednom ne otidju nazad da se usrece. Mene je strah da ne postanem presretan, pa sam zlu ne trebalo, ovdje. :
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom