Pogledaj jedan post
Old 12.01.2013., 07:01   #623
Lali Puna

Mene rastužuje to što mi prvo dijete mora učiti na maminim greškama

Quote:
Jane0707 kaže: Pogledaj post
A šta su to zdrave navike spavanja, to me zanima? Šta to sve podrazumijeva?
Pa spomenula sam ranije, a to se ponavlja više manje kroz sve knjige o njezi i odgoju djece pa i ove o metodama spavanja: pobrinuti se da dijete dovoljno spava, bebu što ranije navikavati na spavanje u vlastitom kinderbetu, pomalo mu usvajati razlikovanje dana i noći, ne učiti ih da spavaju prikvačeni na sisu već ih utješiti mirisom, maženjem, blizinom itd itd.

U rodilištima npr zdrave bebe ne hrane između 23-05 h. Pa ima beba koje to lijepo prespavaju, a ima ih koje urlaju do jutra, kao na primjer moj

Iz iskustva mogu reći da je definitivno točna ona da san ide na san, dakle što bolji san po danu, biti će bolji po noći. Trebalo bi ih stavljati spavati svakih 1,5-2,5 sata budnosti, ovisi o starosti bebe. One teorije o držanju budnim što više da bi bolje spavali po noći su koma za male bebe.
Ovo što je napisala Lali o ranom spavanju, slažem se, biološki sat im je prilagođen po dnevnom svjetlu otprilike. Moj je kao mali zaspivao tek u 22-23 h i naravno da je to često bilo uz puno večernjeg urlanja pripisanog "grčevima", jer je ustvari bio premoren. I svejedno se budio 6-7h.
Davanje sise noću svaki put kad kmeče ili se probude isto dovede do kontraefekta-moj nije bljucao od prežderavanja, ali bi se zapišao pa bi urlao jer je mokar, pa ga razbudim presvlačenjem itd itd....

Uglavnom i ja mislim da ću s drugim djetetom sigurno biti pametnija i neću trebati CIO.
moses is offline  
Odgovori s citatom