Pogledaj jedan post
Old 09.08.2014., 10:08   #57
.. o zdravlju .. nelinearno .. .. jer treba malo o svemu .. .. ili .. o bolestima ..

1 .. bolesti poremećaja ..
2 .. bolesti fizičkog pomanjkanja ..
3 .. bolesti svijesnog prerasporeda ..
4 .. bolesti samouništenja ..

.. pretpostavka je .. ova .. .. čovjek je .. jedno tijelo .. i .. jedan duh .. .. oni mogu biti različito snažni .. različito raspoređeni .. različito utjecajni .. .. ali izgleda kao da imaju istog gospodara .. i da taj ima .. nekog gospodara ..

1 .. bolesti poremećaja .. .. izgledaju najjednostavnije ..
.. nekakav .. vanjski .. utjecaj .. poremeti organizam .. .. organizam se organizira .. sam .. ili uz pomoć vanjskih .. dodatnih .. tvari .. ili djelovanja .. uspostavlja ravnotežu ..

2 .. bolesti pomanjkanja ..
.. kroz duže vrijeme .. nečeg ima premalo .. ili previše .. .. tjelo se prilagodi .. ali mora raditi u otežanim uvjetima .. na kraju oboli ..
.. rješenje je .. promjeniti uvjete .. i ispraviti štete koje su već nastale ..

3 .. bolesti svijesnog postojanja ..
.. uzimamo neki način života .. i sve što ide s njim .. taj vodi u bolest .. ali mi uzimamo i razne stvari koje efekte te bolesti odstranjuju ..
.. znači mi jesmo nešto .. i ne želimo biti drugo ..
.. ako nas to ubija .. mi nastojimo naći .. pomagala .. koja će nas održavati .. .. medicina .. i reklame .. najviše rade na tome .. .. stvara se novi čovjek .. za koga medicina propisuje kemikalije .. nakon što ga je psihologija ostavila .. u tom nekom svijetu .. koji znači i .. tim nekim bolestima ..
.. pravo ozdravljenje tu nije moguće .. trebalo bi promjeniti čovjeka ..

4 .. bolesti samouništenja .. ili se mogu nazvati .. bolesti prokletstva ..
.. rak je takva .. a ne znam je li jedina ..
.. pretpostavka je .. da je naša svijest .. djelatna .. zakonodavna .. .. kao božja .. može stvarati ..
.. i ona stvara .. .. recimo nove stanice ..
.. ona ima osjećaj da tako stvara svoju besmrtnost .. ali jebiga .. stvara svoju smrt ..

(.. kod svega toga .. ima još jedno .. .. i zakon samouništenja je .. isto tako temeljan .. kao i zakon samoočuvanja .. i možda može ući u igru .. kao točka 5 .. ali ga za sada nećemo uzeti u obzir ..)
alim is offline