Pogledaj jedan post
Old 04.08.2016., 10:21   #14
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
i ne bi ti bilo lose odvajat u 3 mirovinski stup. imas 30-35g do penzije; bude ti se fina lova nabrala do penzije da podeblja budjet.
hm...za 30-35g. ko zna kakav ce sistem mirovina biti..ne vjerujem nista tim mirovinskim fondovima-trenutno mi firma placa po zakonu, inace da mi se isplacuje npr. bruto placa, sto bi bilo najpostenije, sumnjam da bi uopce ulagao u mirovinske fondove iz kojih se lova pretače i prebija na meni nepoznate nacine i ko zna kome pa postoji sansa da ne dobijem onoliko koliko sam uplacivao..vjerujem u ono sto sam ustedim..figurativno makar i čarapa i rupa u dvorištu ..naravno ne sve nego onaj sigurnosni dio..nema vise sigurnog ulaganja sa dobrim prinosima kao prije par godina kad je kamata na stednju bila i do 7%, a u nekim ŠKZ i do 11% ( neke znamo kako su zavrsile)...stednja se destimulira maksimalno, ljude se prakticki tjera na manje-vise rizicna ulaganja ako ne zele da im lova tapka na mjestu..i onda se desi "joj nismo znali, ali vi ste potpisali" scenarij..jbg, takva su vremena dosla
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom