Pogledaj jedan post
Old 04.01.2017., 15:28   #17
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Da, o tome sam razmisljao, da postoji mogucnost kradje, pogotovo kad je vlasnik neko ko nije domaci, hocu reci nije lokalac, svakako se sve to zna po selima. To bih valjda resio prostim obavestenjem da je teren miniran, . Cena ogrevnog drveta u Srbiji je ista kao sto je kolega gore pomenuo za HR, ali ne znam recimo kolika bi bila prosecna godisnja dobit ako se sece uz dozvolu sumarije i umereno, da bi se dozvolilo da se suma obnavlja i da se onda svake godine ima nesto prihoda. Meni nije cilj da posecem svu sumu i ostavim livadu, jer su to pasivni krajevi, sta bih onda posle s livadom? Inace, posto je kolega priblizno pogodio mesta, tacna lokacija je okolina Petrovca na Mlavi.
Kako misliš, što ćeš s tim? Bagrem, kad posjećeš, ako nisi izvukao sve korijenje, poslije raste još više. Za 12-14 godina imaš opet veća stabla, upravo za ogrijev.

A eto, kroz Petrovac prolazim svako malo, znam da ima masu šuma u cijeloj okolici, od autoputa, pa do Dunava, hoćeš prema Kučevu, hoćeš prema Žagubici, a imaš i tamo odmah do Rumunjske koliko hoćeš.

Samo ja ti takvu rabotu, bez nekoga svoga na terenu, ne bi preporučio.

Quote:
Nisam isao da vidim, isao bih tek na prolece ako se dotad ne proda, lik kaze da kroz sumu protice recica, ne znam da li je to prednost ili ne, i da li bi recimo doslo u obzir sadjenje one cuvene paulovnije, ili je to rezervisano za ljude koji zive tu gde je zemlja i koji mogu sebi da priuste da to obilaze, gaje, neguju itd, pisem ovo jer zaista ne znam nista oko poslova sa sumama i drvetom.
Sve ti se to jako brzo nauči. Samo moraš imati volje. U biti, najbitnije je dobro znati matematiku i sve lijepo ukalkulirati. Ako to znaš, super.

Voda? Može biti prednost, može biti mana, ako nije prevelika rječica, onda je možeš sam kanalizirati, proširiti, kako god, i sve pet. Ako je već veći tok i dosta oscilira, može biti zeznuto.

Inače, meni se nudi neko veće šumsko područje u okolici Novog Sada, no to mi je nekako preriskantno, ako nemam nekoga zaduženog za to da svako malo navrati.

Ja ne bi ni razmišljao o pauloniji, pored bagrema.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom