Pogledaj jedan post
Old 10.03.2017., 18:19   #5
Napravila si nekoliko ogromnih pogrešaka: što si s nepunih 20 ostala trudna u situaciji kada ti i tvoj partner niste "financijski neovisni", a nakon toga i što si pristala na suživot u podkrovlju kuće njegove obitelji

Ništa čudno, do sada smo na forumu (i u stvarnom životu) vidjeli doslovno tisuće cura koje si naprave takvo nešto.

Prije svega, moraš sama sebi jasno priznati i shvatiti da si dobrim dijelom sama kriva za situaciju u kojoj se sad nalaziš. Dodatno, moraš shvatiti da nikad, ali doslovno *nikad* neće biti bolje, dok god budete živjeli u ovakvim okolnostima.

Nadalje, moraš shvatiti da je "nemamo financijske mogucnosti za podstanarstvo" laž koju ljudi sami sebi ponavljaju kad god se nađu u situaciji da u podstanarstvo ne žele ići. Svi mi, i ti i ja i kum Pero živimo u državi koja očajnički traži sezonske radnike na moru, svake godine sve više i više njih. Nije to niti ugodan niti lijep život, radi se 16 sati dnevno ponekad, ali se dobro zaradi. Ti i tvoj dečko i tvoje dijete imate mogućnosti otići u podstanarstvo, kakvi god sad bili vaši životni uvjeti, samo što smo i svi mi na ovom topiku svjesni da se to neće dogoditi, zato što je tvom dečku jako, jako dobro u potkrovlju njegovih roditelja, a dodatno ga boli kurac krasni što tebi tamo nije dobro.

Dakle, nije da imaš mnogo izbora. Imaš dijete od mjesec dana, dakle - ti ne možeš raditi, čak te ni u Švicarskoj na to ne bi tjerali. Između redaka čitam da nemaš neki posao koji te čeka (i oprosti ako sam te pogrešno procijenila ), prema tome, tvoja je jedina šansa da se izvučeš iz te neugodne situacije da odeš natrag svojim roditeljima. Koji će te, vjerojatno, nervirati na neki svoj način. I onda, kad odeš, možda tvoj dečko shvati da mora tebe i vaše dijete staviti na prvo mjesto i da biste vas dvoje trebali stvarati svoju obitelj, život i mir, a ne živjeti u prvobitnoj zajednici s njegovom familijom (što je, naravno, nešto što bi on trebao shvaćati otprije, jednako kao i ti - ali očito je da to niste na vrijeme shvatili, prije nego što ste napravili dijete i veselo se uselili u podkrovlje njegove obitelji), pa ga to možda potakne na to da stvori okolnosti gdje možete živjeti samo vas troje. Možda. A možda i ne.

Uglavnom, da imaš nešto više od 20 godina možda bi se mogla suočiti sa svim tim što sam napisala. Ali, gle, nisu ni godine garancija, evo, nedavno je bila jedna značajno starija od tebe koju smo svi redom uvjeravali da je izjava "nemamo financijske mogućnosti ići u podstanarstvo" apsolutna laž i izmišljotina, pa nije pomoglo. Tak da, ono, probaj. Možda uspiješ, sebi tako mladoj i svom sirotom djetetu podariti koliko-toliko sretnu budućnost
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom