Pogledaj jedan post
Old 14.09.2008., 11:10   #4
Draga moja, na žalost veliku pomoć od socijalne službe nećeš dobiti-osim ako ne naletiš na nekoga tko zna svoj posao. Naime, ja sam tražila od njih pomoć, ali su mi rekli da prvo moram otići na sud i pokrenuti brakorazvodnu parnicu. Budući da sam imala posla s ne-čovjekom- prijetio mi je da će mi uzeti dijete, tjerao iz stana van..da ne dužim o svojoj muci- ja sam se raspitala za odvjetnika- našla ga po preporuci- čovjek mi je zlata vrijedan- kao odvjetnik, ali i kao psiholog. Alimentacija- ako on želi plaćati, plaćati će, ali ja čekam naše sudstvo-sad će biti godina dana, naravno da ne plača, sad ga nitko ne može natjerati, a poslije ćemo vidjeti. Pitanje je da imaš posla s osobom s kojom se možeš dogovoriti i kojemu su djeca važna. NajvAžnije je u svemu tome da ostaneš pribrana, s obje noge na zemlji jer da je lako-nije! Raspitaj se na više mjesta gdje, šta i kako..
Maloljetna djeca u pricipu pripadaju majci-osim ako se majka drogira, pije, zapušta djecu..Ja sam svoju malu uzela sa sobom, vratila se kući-iako sud još nije gotov.
Bez obzira na sve prijetnje, na kraju je i on digao brakoraz.par. u kojoj je naveo sam da želi da dijete živi s mamom (njegova tužba stigla je poslije moje, tako da su je spojili u jednu i smatra se sporazumni raskid braka)...da ne duljim...držim ti fige, ako mogu pomoći-tu sam. Samo hrabro, glavu gore-znaš ono- samo šišmiši vise glavom dole..i zaista je istina ono-ŠTO TE NE UBIJE TO TE OJAČA!
p.s. neće me biti tj.dana da se ne čudiš ne odgovoru
vilaluca is offline