Pogledaj jedan post
Old 14.05.2008., 21:00   #15
Quote:
osica kaže: Pogledaj post
meni je smiješno (bez uvrede) kad vidim kako se ljudi na kontinentu trude oko uzgoja smokve, dok smokva u svom podneblju raste praktički kao poludivlja
jedino što smo mi radili (u Dalmociji)je reznje grana kad postane prevelika ili rezanje do kraja nakon čega opet potjera nove grane
zato bi rekla da smokvi ne treba ništa

mene samo zanima da li itko u unutrašnjosti dobije jestive plodove na svojim smokvama?
ono što mnogi smatraju plodovima zapravo su cvjetovi koje oprašuju mušice koje pak obitavaju samo u primorju i zato teoretski smokva ne bi trebala rađati u unutrašnjosti
održavanje? eno je raste već 20 godina da je nitko nije ni dirnuo. eventualno smo joj potkresali grane jer je nekad podivljala pa je smetala. pih, da se oko nje još trudim. taman posla.
plodovi su puno slađi od onih koje kupim na placu na moru početkom ljeta jer je riječ o smokvi petrovači i to onoj ljubičastoj. za ovu kasnu sa sitnim zelenim plodovima nisam siguran bi li uspjela na kontinentu. ako i bi, mislim da ne bi imala dovoljno sunca za svoje kasne plodove. a možda i bi. moja petrovača zna imati dobar drugi rod krajem ljeta. ako je ljeto kišno, onda ne bude dobar, ali uglavnom bude i on jestiv.

hoćeš li se čuditi kad ti kažem da mi bez problema uspijevaju brnistra i lavanda?
x-type is offline  
Odgovori s citatom