Pogledaj jedan post
Old 30.10.2008., 07:29   #79
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
MIslim da je usporedba jako dobra,samo sa dozom humora koju vi ocito niste u stanju shvatiti, mozda da ste se alternativno skolovali bi bili malo "siri"
Evo, do sada mi još nitko nije rekao da ne kužim humor, ali to su ipak sve ljudi koji su konvencionalno školovani, možda su i oni "uski" kao ja...

Quote:
Evo jos jednog primjera skolovanja, danas je ta ista moja frendica dopeljala svog sina(8 god.) da cuvaju moju malu sat i pol.Mali je htio "zaradit " za kino. Sam je osmislio aktivnosti i sve to napisao na papir i meni izrecitirao da ja to potvrdim prije nego sam isla i onda mi poslje izrecitirao kako je sve to proslo. Ona ga je naravno nadzirala i pomagala mu i na kraju je mali naucio kako kvalitetnim radom zaradit kintu, i jos sam mu dala napojnicu. To mu nije bilo prvi puta da napravi tak nest. Imaju svoj biznis doma i klinci od pocetka pomazu i ukljuceni su u sve.
A ti misliš da djeca koja se klasično školuju ne zarađuju za džeparac, ne "osmišljavaju aktivnosti" i sl.? A da klinci "od početka" pomažu u biznisu - nisam baš sigurna da bih to htjela za moje djete. Postoji vrijeme kada djeca trebaju biti djeca, igrati se sa vršnjacima, ići u školu, na sportske aktivnosti i sl, a ne da ih se od pelena opterećuje "biznisom". Imam prijateljicu koja je to radila, sin je od pelena išao s njom, slušao poslovne probleme i sl. i sa nekih 5 godina već je njenim radnicama vikao kako će dobiti otkaz. Naravno da ga nitko nije ozbiljno shvaćao, mama se samo smijala na to, ali kad razmisliš - taj balavac će jednog dana možda naslijediti taj posao... A to nije jedini takav primjer koji znam, znam i za neke malo drastičnije...

Quote:
Ja sam nakon osnovne skole znala o poslu nula, velika nula a nakon srednje bi isto bilo tako da nisam otisla drugim putem i uzdala se use i u svoje kljuse(mozak ) i sve sto sam o poslu naucila je bilo od kuce.
U osnovnoj školi se o poslu niti ne uči. Niti je u osnovnoj školi vrijeme da se djeca uče poslu. A nakon srednje - ovisi o školi. Ako je u pitanju bila škola tipa gimnazija i sl. - onda je to obično školovanje koje djecu priprema za fakultet. Ako je neka strukovna škola, onda ili su profesori bili tako jako loši (baš svi? - teško za povjerovati), ili si ti bila jako zainteresirana da nešto naučiš.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom