Pogledaj jedan post
Old 11.01.2017., 10:16   #7738
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post

Jedino 'hegelovsko lukavstvo uma' koje mi pada na pamet jest osnivanje orbitalnih kolonija u svemiru i/ili teraformiranje planeta. Zapad nije Zapad bez nečeg analognog vremenu Velikih otkrića (ovaj puta bez Indijanaca, nadam se...).

Sve ostale mjere su dobivanje na vremenu, a sa nekakvim potpuno umjetnim reguliranjem trajanja i načina života, te rasplođivanja, ne bi više bili ljudi već 'transhumanisti'... hvala, ali ne hvala.

Slažem se u potpunosti. I sama kao jedino dijete svojih roditelja znam koliko bi mi značilo da imam braću i sestre i njihove obitelji, nećake i nećakinje ..... dakle i sama sam za, relativno, velike, bolje rečeno veće obitelji.

Ali one su u ovakvom društvu (kapitalističko, konzumersko, što veća dobit, što veći prihodi) nemoguće.

Da bi se to ostvarilo potrebno je društvo postaviti na potpuno drugačije temelje. Obični građani i vodeći ljudi država trebali bi manje cijeniti ono *bogat sam i imam*, a više *znam i pomažem drugima koji su imali manje sreće*.

Isto tako međudržavni problemi trebali bi se rješavati dogovorom a ne ratovima. To je sporiji i teži put, ali najefikasniji.

Snagu država trebali bi koristiti za razvoj znanosti i put u svemir a ne za gomilanje oružja i ratovanje po Zemlji.

Međutim, ako pogledamo tko je pobijedio na predsjedničkim izborima u SAD-u, takva promjena mentaliteta i načina razmišljanja nije moguća u skorije vrijeme.

Dakle, današnjim ljudima ostaje samo da imaju jedno ili dvoje djece i da se mole Bogu (ako u njega vjeruju) da nam politička elita ne izazove nuklearni rat i sve nas pobije ili da se ne ugušimo zajedno s djecom i unucima u vlastitom smeću.
mravac8 is offline