Pogledaj jedan post
Old 16.12.2003., 07:13   #15
Q: Bolovao sam od HPV-a. Nakon dugotrajnog liječenja premazivanjem i na kraju spaljivanjem, kondilomi su nestali sa spolovila (penisa), što je liječnik okarakterizirao kao finalno i zdravo stanje.
Zanima me da li postoji mogućnost da sam i dalje prenosnik virusa i postoji li mogućnost ponovne pojave kondiloma ako nisam u kontaktu sa zaraženom osobom ?

A: Infekcija HPV-om kože i pločastog epitela sluznice genitalne regije rezultira stvaranjem kondiloma. Obzirom da navodite da ste liječeni premazivanjem i spaljivanjem u tom području su stanice inficirane virusom uništene. Teško je predvidjeti hoće li vam se pojaviti nove promjene, što ovisi o vašim spolnim kontaktima, ali i o vašem imunološkom stanju. Za ovo drugo je potrebno naprosto pričekati stanovito vrijeme kroz nekoliko mjeseci u kojem preporučam odnose uz kondom.
U slučaju ponovne pojave kondiloma prije započinjanja liječenja bila bi potrebna genotipizacija virusa, što je posebice važno za vašu partnericu u smislu adekvatnog ginekološkog liječenja.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom