Pogledaj jedan post
Old 23.10.2010., 00:29   #39
Quote:
dora1 kaže: Pogledaj post
Nije istina da samo u Izraelu rade transplataciju matičnih stanica.
Kod autoimunih bolesti je to kompliciran i težak tretman i korist nije minimalna već u većini slučajeva nikakva. Ja sam osobno vidjela slučaj žene sa uznapredovalim ALS-om,nakon transplantacije...ništa.
Što se tiče MS-a zahvat je opravdan tek nakon "oslobođenja" kad je bolest zaustavljena.
Terapija je jako, jako skupa, a najbolji rezultati su kod trauma gdje prekinuta kralježnica, kod Parkinsona i jako ranim fazama cerebralne paralize.
Izrael je po tom pitanju otišao najdalje zato ga i spominjem, i kod nas se mogu presaditi matične stanice ukoliko neko ima viška love i spreman je reskirati život.
Za osobu iz siska znam samo posredno jer ju se uzima za primjer takve operacije (jedina do sada to napravila kod nas) a informaciju je dala jedna od neurologinja koja nešo ipak više zna od nas svih.
Komentar je da je to možda budučnost ali za sad još je to sve u ekspirimentu.

Nego kakve veze ima "oslobođenje" s MS-om kad eto vidimo da je i službeno potvrđeno da jedno s drugim nema veze (ah da zavjera farmaceuta).
I zašto čovjek koji se tu hvali da je "oslobođen" i zdrav na "oslobađanje " ide več četvrti put ???????
koka36 is offline  
Odgovori s citatom