Pogledaj jedan post
Old 09.04.2010., 20:55   #2
Quote:
strooja kaže: Pogledaj post
Godinam si zaljubljen? Stalno imas "leptire u stomaku", cujes se 20x dnevno sa njom, ne mozes da spavas godinama, kad joj smrdi iz usta to je tebi cvjetni miomiris, ubio bi se da te ostavi? Govorim o takvoj zaljubljenosti, O NEREALNOJ SLICI PARTNERA I NEREALNOM ODNOSU PREMA NJEMU, a ne o normalnom stanju ljubavi, da li je iko procitao tekst pobogu :/
Fino se u tekstu kaze da u ljubavi povremeno dolaze snazna osjecanja (slicna onima u zaljubljenosti).

Edi, knjigu je pisao covjek tada u 40-im godinama, doktor psiholoskih nauka, danas veoma priznat u Srbiji i okruzenju, siguran sam da on nema pojma o cemu pise i da je nabio tekst emotivnih predrasudama. Siguran sam da imas vise titule i da si iskusniji od njega, cekam da napises knjigu i potuces ga do nogu. (Ovo je ironicno, naravno). Mozda ponekad, samo ponekad, ljudi koji se bave stojim poslom, vrsni strucnjaci, znaju bolje od nas laika, ha? Ili smo uvijek MI najpametniji, ne bi nam ego dozvolio da mi nesto ne znamo ili nismo u pravu, ne, mi uvijek znamo najbolje i u pravu smo, makar zemlja bila ravna kockasta ploca.
Toliko je tekst koji nas uvodi u temu realan i istinit da sam se debelo uspjela pronaci u njemu i locirati problem koji me muci u braku, tj. nerealnu fiksaciju za jednu osobu koja mi se u pocetku nije odmah svidjela, medjutim koja je zbog znacaja za moj zivot (operacija kojom je spasen mojzivot) postala znacana u tolikoj mjeri da sam postala opsjednuta i vremenom toj osobi dodavala osobine koje ona vjerojatno nema. Na taj nacin sam i svoj erotski naboj prilagodjavala toj osobi a ne svom suprugu. Sto je najsmjesnije u svemu tome, osoba kojom sam opsjednuta uopce ne zna za to. Ne sumnjam da bih mogla s njim ostvariti neku kratkotrajnu vezu, ali u sebi osjecam da bih bila nezadovoljna a da ne govorim o lomovima u braku. Jer, ja ne mogu biti emotivno angazirana na dva mjesta i ne bih se mogla osjecati kao cjelovita osoba da svojim ponasanjem narusavam i unistavam osobe koje volim bog neke erotske privlacnosti i zaljubljenosti bez pokrica.

Tacno je, tekst je realan. Osobe koje nisu postigle punu zrelost jos uvijek u glavi prevrcu ideal u koji bi htjele biti zaljubljene, tj. projekciju svojih misli koja uopce ne mora odgovarati stvarnom stanju. A u stvarno stanje gledaju i imaju ljubav oni koji su intimno sazreli i rascistili svoje idole iz glave a u nju instalirali stvarnu osobu.
Zaista sam dugo tragala po forumima za nekim objasnjenjem ovog stanja svijesti ili bolje reci nesvijesti koja me trga mjesecima. Hvala ti na ovom postu. Puno ti hvala.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom