Pogledaj jedan post
Old 09.01.2018., 07:38   #10046
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Možeš si obrisati guzicu sa two stepom kad ti ukradu mobitel.
Istraži malo Uvijek imaš dodatne korake, sms na neki broj, two step na drugom uređaju, sigurnosna pitanja...
Mislim sve je to prosječnom korisniku koji uređaj koristi za sms i poziv "nepotrebno", ali ako imaš na uređaju bankovnu aplikaciju, paypal ili gmail kojim se prijavljuješ na druge aplikacije ili išta važno isplati se raspitati i osigurati.

"Izgubila" sam mobitel samo jednom (naslonila ga i zaboravila vratiti u džep, shvatila nakon tri minute, al dok sam se vratila netko ga je maznuo). Zaključan je otiskom prsta i šifrom, ne može se isključiti dok je zaključan, odmah sam ga locirala na tablet, zaključala dodatno s porukom na ekranu da je izgubljen, brojem koji mogu nazvati ili da čekaju da ja nazovem. Došla sam čovjeku na vrata (srećom kuća pa je lociralo točno u milimetar, kad je zgrada malo je nezgodnije odrediti stan.) Otvorila vrata žena da ne zna ništa, a ja upalila alarm, i otvara prozor od sobe lik je li to netko došao po mobitel...

Za krast smartphone stvarno moraš bit teži debil... Ne garantiram da je lik ciljano ukrao, možda je samo uzeo s ciljem da ga vrati, a žena ili tko već mu nije znala još jer se radilo o minutnom periodu vremena, ali...

Današnji mobiteli su jako sigurni i zaštićeni ako znaš čemu služe, kako ih koristiti i kako se zaštititi. Ali baš i nemamo puno o čemu pričati kad dosta veliki broj ljudi još uvijek u novčaniku uz kartice drži papirić s pinovima.
Kao što već rekoh, zaslužuju da te ih opljačka, slobodno mogu dati lopovu odmah u ruke i poštedjeti ga truda krađe.
tiluriumm is offline