Pogledaj jedan post
Old 08.11.2011., 00:07   #40
Quote:
AMARU kaže: Pogledaj post
već je patetično, ali nebi vjerovali koliku razinu neznanja serviraju oni koji daju potpise!! za apsolutno sve o čemu mi ovdje(a i na forumu općenito) raspravljamo već postoje brojni prijedlozi i rješenja(u ovoj zemlji ipak ima ljudi koji misle i kojima je stalo), ali jednostavno nitko nema "muda" i razuma donijet odluku.
tako je i s tim PC-9, a i sa svime...pa kad se saznalo da se nabavljaju Mi-171 urgirano je da se opreme za SAR(imamo 20+ misija SAR-a godišnje), ali opet ništa. Što se tiče HEMS-a tek tu je sve jasno, postoje jasna pravila i propisi, iskustvo drugih, savjeti struke(domaće), ali opet ništa.
Sad ću biti malo subjektivan, ali pogledajte malo po medijima i na stranicama GSS-a resurse koje koriste i uspješnost-bez patetike, ali to je svjetski vrh-sve što se vidi dobroga vani, iskoristi se i to je urodilo time da učitelji uče od učenika, istim pristupom se ide i u SAR-u(heli.), ali nema napretka
Osobno bi bio najsretniji kad bi imali 2 EC-145 i 2 Ec-135 ili SA B-2 te konstantnu pokrivenost za SAR i za HEMS te naravno naplatu od osiguranja, ali izgleda da je najisplativije da to radi HRZ "mukte"
Odlicne pile si izabrao,jedino bih malo povecao broj,da se pokrije cijela RH. Mozda nebi bilo lose kad bi imali Z-9,kineske pile,kopije,koliko sam gledao ne cine mi se lose,al svakako Ec-145 ili brat blizanac Z-9 i Ec-135,cak bih brojcanu prednost dao ovim prvima( Z ili 145-ica)
zdrug2000 is offline  
Odgovori s citatom