Pogledaj jedan post
Old 28.09.2016., 13:29   #37
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Tvrdnja da "svaki drugi čovjek nema dušu", početak je svih nacizama i paranoja.

Drugi korak je huškati i ubijati neke ljude, jer u svojim bolesnim glavama, ideolog "ljudi bez duše" ima opravdanje da to "ionako nisu ljudi, pa nema moralne dileme ubiti "takve ljude" ili komarce". To im je isto, a definiciju "bezdušnih" će već nekako iskemijati, kako to po pravilu biva u paranoidnim teorijama zavjera... ili u ratnim sukobima, gdje se neprijateljska strana uvijek sotonizira, da se maknu etičke dvojbe.

Autori i zagovornici te teorije nikad se ne pogledaju u zrcalo i zapitaju: "Čini li me vjerovanje u takvu teoriju zavjera zapravo "bezdušnim"?"
Nisu oni nikakve biljke ili neandertalci niti itko ima išta protiv njih a pogotovo ja. Oni su tu samo na stepenici niže i tek trebaju odraditi svoj put kao oni koji imaju razvijenije više centre. Njihov cilj je zapravo da u toku svog života razviju svoju dušu, bar ja tako pretpostavljam. Puno njih ne uspije ali neki i uspiju, to su one nevjerojatne preobrazbe koje čujemo o ljudima koji su nakon pola života "u mraku" odjednom "progledali". Isto tako oni sa razvijenom dušom mogu posrnuti tako da je sve moguće, uvijek se može u dva pravca, "dolje" ili "gore".
Ali činjenica je da postoje ljudi sa totalnim odsustvom empatije koja je jedan od prvih pokazatelja da si biće ipak na stepenici više od recimo hrčka, mačke, vuka ili kanarinca. Vuk kad jede ovcu nema empatije prema ovci i ne može si predstaviti njenu bol i zato vuk nije ni zao ni dobar, on je jednostavno životinja sa svojim nagonima. Čovjek koji ima razvijenu empatiju ne može samo tako činiti zlo zato jer osjeća tuđu bol. A tu imamo onda i ljude koji imaju intelekt ali totalno odsustvo bilo kakvih viših osjećaja osim onih primarnih.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom