Pogledaj jedan post
Old 23.02.2017., 02:15   #92
Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Budi tako dobar i navedi primjer iz Novog zavjeta gdje piše da je Isus Krist korjen stabla,papa deblo, a grane biskupi, i td.Nisam znao da sam ja šiška.Ali nikada nije kasno naučiti nešto novo.
Za razliku od tebe ja ću navesti primjere iz NZ koji govore o Isusu Kristu kao glavi svoje crkve, koja je njegovo tijelo, duhovna građevina koja se sastoji od svih nanovo rođenih kršćana.

Opisao sam ti Crkvu u metafori za laike,ali očito ne znaš što je metafora.

Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Pavlova Poslanica Kološanima - 18On je Glava Tijela, Crkve; on je Početak, Prvorođenac od mrtvih, da u svemu bude Prvak.
A što je korijen stabla doli glava?Stvar je u tome što ti negiraš postojanje ostalih djelova Crkve/tijela, iako sam znaš da glava ne stoji u zraku!Postoje i udovi a postoji i tijelo(tijelo smo mi ,ali što su udovi?)

Objašnjava još Pavao:

Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Efežanima 5 - 23Jer muž je glava žene kao i Krist Glava Crkve - On, Spasitelj Tijela.
A gdje sam ja negirao Gospodina kao glavu Crkve?

Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Efežanima 5 - 30Doista, mi smo udovi njegova Tijela!
Ali ti ne vidiš te udove(tko govori da su oni udovi,da nije neki apostol?),ti ih niječeš.I nisi napisao cijelu rečenicu,po običaju!Izostavio si tijelo,zar ne?

Jer muž je glava žene kao i Krist Glava Crkve – On, Spasitelj Tijela.

Ako je Krist glava Crkve,a Crkva mi,što je tijelo te Crkve?

Osim ako je Krist glava Crkve,mi smo tijelo te Crkve, a Crkva(udovi), su oni koji govore ovo-apostoli(biskupi i svečenici.)

Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Dakle, NZ nigdje ne spominje Krista kao korjen a također nema spomena o deblu,granama i šišarkama.
Metafora,neću ponavljati,u Bibliji nigdje ne piše da je Biblija sredstvo spasenja,jer što s ljudima dok nije Biblija bila napisana.

Da nema onih apostola, koji su riječju/dakle usmenom predajom,prenosili riječ Božju,do nastanka Biblije, ljudi ne bi znali tko je Krist.

Inače do prije 200 godina 90% stanovništa nije znalo čitati,od tada se ta razlika smanjuje,što čemo s njima,ako nema apostola/svečenika koji i danas kao i nekad Božju Riječ prenose usmeno/tradicijom i čuvajući Božji zakon?

Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Nadalje, ti zoki pun samopouzdanja tvrdiš, citiram:

Born Again? Tko prizove Isusa u svoje srce i prizna da je Isus njegov spasitelj je nanovorođen! Na tvoju žalost ovo nigdje u Bibliji ne piše!

Rimljanima 10,9-10

"Ako ustima svojim priznaješ Isusa Gospodina i srcem svojim vjeruješ da ga je Bog uskrisio od mrtvih,bit češ spašen.10 Vjera srca postiže pravednost a priznanje usta spasenje"
Naravno opet izdvajaš rečenicu,tvrdeči da je u njoj sve a ne čitaš ostatak,jer da čitaš vidio bi u nastavku, Dakle: vjera po poruci, a poruka riječju Kristovom.

Kako taj Kristov Duh, Duh Sveti, može postati našim Duhom? Odgovor glasi da se to događa na tri načina koji su uzajamno usko povezani. Prvi je ovaj: Duh Sveti kuca na vrata mojega srca, dotiče me u nutrini. No, budući da novo čovječanstvo mora biti pravo tijelo, budući da nas Duh mora ujediniti te stvarno stvoriti zajednicu, budući da je novome početku svojstveno nadilaženje podjela i okupljanje raspršenih, taj se Kristov Duh služi dvama elementima vidljivog okupljanja: riječju naviještanja te sakramentima, osobito krštenjem i euharistijom.

Vjera nije proizvod naše misli, našega razmatranja, ona je nešto novo što ne možemo izumiti, nego je samo možemo primiti kao dar, kao novinu koja je proizvod Božji.

Vjera ne dolazi po čitanju, nego po posluhu. Nije samo unutarnja stvar, nego je odnos s Nekim. Pretpostavlja susret s navještajem, pretpostavlja postojanje drugoga koji naviješta i stvara zajedništvo.

I naposljetku navještaj: onaj koji naviješta ne govori od sebe, nego je poslan. Nalazi se unutar misijskog ustroja koji započinje s Kristom kojega je poslao Otac, prelazi na apostole - riječ apostoli znači "poslani" - i nastavlja se u službi, u poslanju koje prenose apostoli.


Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Stoga se radije prihvati čitanja Novog zavjeta umjesto što iz pukog neznanja širiš hereze i lažna učenja.
Da pitamo to Martina,on to najbolje zna,na prvom sastanku s Calvinom i ostalima,gdje su se išli usuglasiti oko Biblijskih učenja,završili su pljucanjem jedan drugome u lice i tu je nastalo več više denominacija protestantizma,naprotiv ,Katoličke Crkve, koja od početka stvaranja ,na duhove,do dana današnjeg, složno stoji na svim stranama svijeta,i u svim tim Crkvama, do dana današnjeg postoje jedna te ista učenja i obredi,bilo riječju,bilo pismom.


Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
To se također odnosi i na tvoje objašnjenje o Nikodemu,vodi i duhu koje je na razini grana i šišarki.
Stoga se ostavi teologije jer ti ne ide.
Kako se čovjek može ponovno roditi?Pita Nikodem!

Od vode i Duha!!!Odgovori mu Isus!

Duh Sveti, ti je u cijeloj Bibliji ,na više mjesta, opisan kao Osoba koja lebdi nad vodama,i svaki put nanovo stvara, onako kako je opisano u Bibliji , pri dodiru s vodom,dakle krštenjem.

Da li Isus laže? Ili ti slušaš Martina?Calvina?...
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom