Pogledaj jedan post
Old 29.10.2006., 22:22   #66
Quote:
Ložač kaže:
Kome je što bilo zapisano?
Koi je bio dobar?

Kako može biti netko dobar i raditi posao za koji nije spreman?
Jel se to zove poštenje (vezano za prethodno navedeno pitanje), koji je nužni preduvjet da bi se netko mogao zvati dobar?

Može ukratko.
Hvala.
Niko nije bio spreman za rat protiv Srba. Kada se on desio, oni koji su bili sto udaljeniji od Srba, su bolje prosli. Oni koji su bili blizi, nastradali su najvise. Pa makar i unutar BiH. Podrinje je najvise stradalo jer je pocetkom rata tu najvise ljudi pobijeno a da nisu imali ikakve sanse da prezive. Ukratko, tu je srpski plan etnickog ciscenja najbolje uradjen.
Alija je bio, vjerujem, najbolje sto smo do tada imali. Da smo imali bolje, sigurno bi taj neko isplivao. Kao takav, je imao svoje dobre i lose strane. Dobre strane su mu sto ipak, nije uradio onoliko zla koliko je mogao nad svim ostalim koji su se zatekli na teritoriji koju je drzala Armija.
Lose strane sto je, misleci da cini dobro, radio ustvari lose. Ustvari, nasjedao. Recimo, mudzahedini. Nikad mi nismo imali potrebu za njima. Imali smo mi dovoljno boraca, nama je falilo oruzja. Ne znam koliko je on imao uticaja na dolazak mudzahedina ali je mogao raditi na tome da se oni opet vrate odakle su dosli. A da pri tome ostave oruzje koje su donijeli.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom