Pogledaj jedan post
Old 17.12.2010., 10:42   #20
Quote:
zmuzevic kaže: Pogledaj post
Uistinu ne znam da li su MIG-ovi 29 ili 21, napisao sam da je to iz službenog izvješća. No, pored one kataklizme koje su Brođani prolazi prvih deset dana mjeseca svibnja- malo je nekome značilo koji su zrakoplovi. Važno je da su nas bombardirali i da su srušeni! No, u svakom slučaju hvala na opaskama.
A kada je riječ o arhivama novinskih tekstova, s ove distance od 19 godina i ne sjećam se, ali za naslove koje si pobrojao mogao si navesti i izvor.
Slažem se, bilo je svega. Od krivih vojnih procjena, nepotrebnih gubitaka, straha pa i, vjerojatno, takvih naslova.
No, nisam došao na ovaj forum, sa svojim imenom i prezimenom, da polemiziram već da zajednički pokušamo dati što više građe o Slavonskom Brodu u ratu i Brođanima.
Pozdrav svima
Pozdrav i Vama ,i unaprijed isprika jer mi nije bila namjera da Vas napadam nego sam se samo kritički osvrnuo na dio struke koja je u tome vremenu svašta pisala ,pretpostavljam sa dobrim i plemenitim namjerama ,ali danas mi to zvuči kad čitam jako izlizano ,dapače smatram da bi se pojedinci trebali sramiti onoga što su tada pisali......
U svakom slučaju molio bih Vas da se također aktivnije uključite po ovim temama koje se tiču Slavonskog Broda i njegovih žrtava kao i doprinosa u DR jer smatram da imate dosta toga za reći i napisati kao živi sudionik svih tih događanja a sa ciljem da napokon šira javnost sazna i bude upoznata sa prvenstveno žrtvom ovoga grada i njegovoh građana.


Kao izvor svih tih tekstova ne mogu sada staviti linkove na njih jer je riječ o uvezanim brojevima brodskog lista i posavske hrvatske iz perioda 1991.,1992,1993 a koji se nalaze u gradskoj knjižnici u Slavonskom Brodu!

Razlog moga nezadovoljstva leži u činjenici da prolaskom vremena a i neminovnim umiranjem svjedoka tog vremena dolazi do iskrivljenja činjenica iz razloga što se poteže za pisanim tragovima i izvješčima a koja su po mome osobnom iskustvu i napominjem subjektivnom razmišljanju pisana po potrebi trenutka i osobnim procjenama tih osoba te neiskustvu na poslovima na kojim su se ljudi tada zatekli...
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom