Pogledaj jedan post
Old 31.01.2011., 14:27   #2
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Zanima me mišljenje...Obzirom da je novim Zakonom o radu propisano da je poslodavac dužan u slučaju prestanka ugovora o radu radniku koji nije iskoristio cijeli godišnji, isplatiti naknadu umjesto korištenja godišnjeg odmora, znači da radnik više ne može prenijeti godišnji kod novog poslodavca?! Pitam zato jer su mi se mnogi zgrozili kad su to saznali i ne žele isplaćivati tu naknadu!! Još nešto, od 01.11.2010. rok za prijavu radnika je 8 dana umjesto dosadašnjih 14 dana..ako nekoga znaima..
U slučaju prestanka radnog odnosa, poslodavac više nema obvezu izdavanja potvrde o neiskorištenom dijelu godišnjeg odmora, nego radniku omogućiti da ga iskoristi, ili mu isplatiti naknadu umjesto korištenja tog odmora. Naknada za neiskorišteni dio godišnjeg odmora iznosi razmjerno broju preostalih dana, a prema osnovici za naknadu plaće za vrijeme korištenja godišnjeg odmora. I da, nema prenašanja GO u drugu firmu.


btw. sa 31.12.2010. imala sam odjavu koju sam išla predati negdje 14.1.2011 i niko mi ništa nije rekao, da kasnim,jel
kakodane is offline  
Odgovori s citatom