Pogledaj jedan post
Old 02.07.2017., 13:07   #30
Dogodi se da su ljudi slijepi kraj zdravih očiju, uzimaju najbitnije ljude zdravo za gotovo, podcjenjuju najodanije i one koji ih vole a trče za snovima, ugađanju egu, vanjskom dojmu.
Džaba svemir želi otvoriti oči ako osoba ne želi to sama.
Oduševi nas netko prolazan, imponira nam ovo ili ono na njemu, nešto što ima u sebi a nema, trčimo oko te nove osobe, trudimo se više nego oko "starih" ljudi jer mislimo kako taj netko novi ima nešto posebno. Nešto imponira egu pa se više trudimo oko prolaznih ljudi nego oko osobe koja nas ljubi svcim srcem. Ona je uvijek tu i to malo uvuče u monotoniju i dosadu. Onda dođe netko novi i mi ko peseki potrčimo.
Zaljubljenost nije ljubav. To su različite stvari.
To se odnosi i na prijateljstvo. Meni se ta zabluda ) da sam nekome više nego jesam) obila par puta o glavu. Zamijenilo me ili stavilo na treće mjesto ili ponizilo čak jer je netko drugi tim osobama dragim mome srcu tada više imponirao egu. Platila sam zabludu. Shvatila sam da nisam nekima baš toliko važna.Progledah pa izgubih iluzije. Više me nitko ne može razočarati jer mi nije važno voli li me netko i kako me doživljava. Ne očekujem ništa jer ne mejrim tuđim emocijama sebe. Prilično oslobađajuća stvar.
Mi smo ljudi malo onak' ponekad plitka raja pa se zaletimo.
Kao ti sa tim novim o kome ne znaš ništa važno.

Mislim da ti nešto ili nedostaje u vezi sa zaručnikom ili samo nešto u tebi što nemaš, možda si pomalo nezrelih emocija i spoznaja. Možda ti fali sirovih osjećaja, možda ti je dosadno u životu, možda uzimaš ljubav zaručnika zdravo za gotovo. Možda je vaš odnos ustvari loš a on ti ne pruža što trebaš. Postojei mnogo razloga.
Nešto je potaknuo ovaj čovjek a može biti da ne vidiš jasno svoga zaručnika i ne gledaš na vašu ljubav i vezu sa ispravnim naočalima jer ti novi zamagljuje vid.
Odjednom i vaša ljubav pred brakom blijedi i sve bi zamijenila za malo površnih jakih emocija i malo milkenja tvom egu. To bi bilo glupo kaj ne ? Život nije film a taj tip nije filmski junak.
Možda je sebičan, možda škrt, možda slatkorječiv, možda ljenguza, možda zavodnik sa dobrom pričom. Ne možeš se osloniti na tek upoznatu osobu i zeznuti višegodišnju vezu sa muškarcem koji te uistinu voli.

Na tvom mjestu ne bih samo tako uletavala u tu novu vezu. Ti čovjeka zapravo ne poznaješ u dušu. Vidjela si samo njegove vrline i vanjski dojam a ne znaš tko je on kao osoba.
Daj si vremena i ne sili ništa.
Možeš izgubiti nešto dragocjeno za nešto galofak i prosječno.
Zaljubljenost i leptirići nisu ljubav. Bilo bi blesavo raskinuti zaruke zbog malo trenutnog uzbuđenja i jakih emocija. Tri puta mjeri jednom reži.

Sa druge strane što ako je taj novi iskren, plemenit i dobar čovjek sa kojim bi mogla biti sretna i koji te može iskreno voljeti ?
No sumnjam. Tip koji je plemenit ne radi ovo tuđoj curi koja već ima dogovoreno vjenčanje i koja je sama emocionalno uzdrmana. Pa ili je glup ili je sebičan :

Quote:
Medjutim, danas mi javlja da moze zivjeti s tim, da ce preci I preko toga sto sam prakticki pred oltarom, da me ne moze izgubiti sad kad me jednom nasao.
Okej frajer bi te pustio i ne bi vršio pritisak, pustio bi te ako te voli čak da budeš sretna sa nekim drugim. To bih ja na njegovom mjestu napravila ako volim tu osobu, neka ta osoba sam odluči pa čak pod rizik da je ja izgubim. To ili bi se trudila oko nje beskrajno.
Zato kaj joj želim sve najbolje. Iz ljubavi.Btw. čekala bih vječno, računala na više sfere jer ako je to ljubav moga života onda mi neće otići zauvijek iz života.
Kužiš ?
Nije ti lako ali daj si vremena vidjeti kakvi su tvoji pravi osjećaji.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom