Pogledaj jedan post
Old 03.07.2017., 16:15   #11
Quote:
Lorse kaže: Pogledaj post
Probat ću biti što kraći i jasniji.

Mlad sam još,imam 25,valjda ima "spasa".

Ukratko nemam navike za učenje,rad.

Po mišljenju mnogih nisam glup ali sam užasno lijen.Išao sam u srednju tehničku,kasnije tehnički faks i ono što je bilo povezano s brojevim i rješavanjem zadataka-relativno lako sam rješio i nije mi bila tlaka to rješavati.

Istodobno,otvoriti bilježnicu/knjigu i pogledati neki duži tekst (govorimo o knjiga do 150-200 stranica,nije pravo i sl u pitanju) za mene je oduvijek glupost jer nemam koncentracije,lijenost i sl.

Zadnjih godinu i pol,sam totalno ispao iz svakog štosa,malo duži tekst na internetu za mene je previše,a rad na učenju nečega,jezika,čitanja je science fiction

Kakve ste vi bili po tome pitanju i postoje li neke metoda da se krene s time.

Inače,općenito sam bezvoljan,provedem hrpu vremena gubeći vrijeme i listajući forum,portale po netu bez da išta napravim
Po mom mišljnju tvoj problem je - depresija, u nekom od oblika. Za razliku od loma ruke gdje znaš da si pao, odeš na hitnu, tamo te slikaju i pokažu ti snimku loma, kod depre se to lako zamjeni s lijenošću, trenutnom bezvoljnošću koja je prisutna kod svih, itd.. a ustvari si toliko u depri da ti je tlaka otić do liječnika i popričat s njim (da ti da uputnicu za koga već treba), naravno brine te i što će reći okolina ako doznaju, da si lud (a lud nisi ). Pa bolje ostat doma i sve to pripisat lijenosti. Često uz to ide anksioznost, spomenuti poremećaj pažnje, makar svaki je čovjek različit..

Neki od simptoma depresije:

Dugotrajna potištenost bez stvarnog razloga
Gubljenje svakog interesa za život
Pad koncentracije, očituje se prilikom učenja ili posla
Promjene u apetitu, od mršavljenja, do debljanja
Nemiran san, poteškoće prilikom spavanja
Samoubilačke misli ili strah od počinjanja samoubojstva
Umor
Guud is offline  
Odgovori s citatom