Tema: Bitcoin
Pogledaj jedan post
Old 12.10.2017., 19:31   #9175
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Recimo kod mene si uvijek mogao dobiti robu za BTC, čak možeš i sada, ako imaš BTC možeš moje usluge platiti BTCom. Ja preuzimam rizik ako cijena padne. Tvoje je samo da platiš.
OK,to je već objektivno pozicioniranje,makar u smislu volatilnosti, no trebalo bi vidjeti koliko se ljudi drži tog principa pri trgovanju.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Preskočio si dio o tome da ako se ti i ja složimo da ja tebi ili ti meni platiš neku robu/usluguBitcoinom, onda je on novac, sviđalo se to nekome ili ne.
Za mene je to robna razmjena u kojoj kupac i prodavatelj duboko vjeruju da ono što dobijaju razmjenom vrijedi.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Mislim tvoje znanje je jako krhko o temi. Kriminalci ti već odavno ne koriste Bitcoin jer on nije anoniman, već su se okrenuli prema stvarno anonimnim valutama, Moneru, Zcashu i sličnima.
Moje znanje jest krhko, ali znam ono bitno, a to je da sa bitcoinom nešto fundamentalno ne štima. Ne možeš uštekat ASIC u struju, pustiti ga da žvače neki algoritam, i onda reći da rezultat toga ima neku fundamentalnu vrijednost mjerljivu u dolarima, itd., i to zato jer je upucana lova u X kilovata struje i hardver. Isto tako bi netko mogao složiti odašiljač i antenu te slati elektromagnetske valove u svemir, i reći da svaki val ima svoju cijenu jer je u antenu i odašiljač uloženo X dolara.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Što se tiče rudara, tu si u pravu, rudari su centralizirani, ali to će se uskoro promijeniti.......u rudarenje ulaze rusi, japanci...
Decentralizacija bitcoina kao kripto valute je IMHO nemoguća u smislu da svega par ljudi kontrolira coin. A decentralizacija rudarenja je moguća samo ako još netko ima jako jeftinu struju,ili je spreman besplatno plasirati el. energiju u rudarenje.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Što se tiče usera, tu si jako u krivu, raširenost je puno puno veća nego što ti navodiš. Iako je još uvijek u ranoj fazi.
broj od 17.5 mil. walleta sam našao na netu, predmnijevam da bi to bio broj vjernika u bitcoin.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Usporedba s vjerskom sektom je žešća bedastoća.
Na ovoj temi sam već tri godine i još nisam vidio post gdje bi netko nekoga nagovarao da uđe u BTC metodama koje primjenjuju Jehovini svjedoci.
Alooo, sekta u smislu da jedan jako mali broj ljudi u svijetu vjeruje u bitcoin kao relevantno sredstvo plaćanja, razmjene, whatever. Ako broj vlasnika bitcoina odgovara broju walleta, onda definitivno govorimo o minornom broju ljudi koji se njim služe. No, poanta je da do daljnjeg ima smisla ulagati u bitcoin iz jednostavnog razloga što je rast vrijednosti zagarantiran činjenicom da oprema i struja za izradu postaju sve skuplji iz dana u dan. Dok se sve ne uruši.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline