Tema: It (2017)
Pogledaj jedan post
Old 21.12.2017., 18:38   #332
Arrow

Quote:
Ernest Fulir kaže: Pogledaj post
Puno više mi smetaju 2 stvari, u kojima bih rekao da film dosta odudara od knjige.

Derry i njegovi mještani su u knjizi čudovište u možda većoj mjeri od Pennywise-a. Nasilje koje bezumno čine jedni drugima i okretanje pogleda na drugu stranu kada su svjedoci tog nasilja prikazuje onaj stvaran i ružan dio ljudske prirode. To se u filmu provlači kroz samo par trenutaka.
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
U dječjim filmovima se stvarnost prikazuje sladunjavo, a ako postoji neka opasnost, onda je to prikazano kao neka totalno fantastična opasnost... zla magija, čarobnjaci, tako nešto.

"Ono" je druga stvar.
Tu se govori o zlu i korijenima zla u zajednici i kako se sa time treba obračunati zajednički.
Usput se otvoreno progovara i o zlu koju čine ljudi oko nas- delinkvencija, obiteljsko zlostavljanje i incest, o čemu se inače u dječjim filmovima šuti ili se prikazuje uvijeno.

A poruka "Onog" je da se sa zlom koje može biti i u korijenima društva, a na što svi zatvaraju oči, može obračunati ako ga se ne boji...
I najvažnije, kako se na kraju filma vidi, da se ne radi kompromis i da se rješenje problema ne prebacuje nekome drugome u budućnost.
Da se stvar ne ignorira, nego da se prevlada strah i da se zlo uništi odmah.
Pozitivnije poruke djeci dugo nije bilo u filmu.


Baš ste pogodili bit stvari.
"Ono" je sama personifikacija zla.

...

Inače, nisam čitao knjige, ali kako vidim, neki ovdje pričaju o tome da je cura seksualizirana
- a po tome što drugi spominju kakva je u knjizi, bolje bi ovim prvima bilo da šute. U filmu je izgleda još najčednija.

No ono što mi je najcreepy u vezi nje jest to da mi nekako sliči klaunu.
Sa tom svojom narančastom kosom

Iako se gotovo ne sjećam radnje iz 90-ih, istina je da je mini-serija
djelovala na nas koji smo tada odrastali i da nam se kao djeci urezala u psihu.
I što zbog toga i što zbog nostalgije, neki će više hvaliti nju i Tima.
Sve ima svoje vrijeme, i mislim da je i za ovo bilo vrijeme da dobije
pristojnu ekranizaciju, koja će plašiti djecu 2017.
Valjda i nove generacije zaslužuju biti prestrašene.
A danas se to radi drugačije. Svatko ima svoju viziju.
I sasvim je normalno da starijima ovo više neće biti toliko strašno.
No lijepo je prisjetiti se temelja svojih strahova od prokletih klaunova.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom