Pogledaj jedan post
Old 07.06.2011., 15:32   #12
Kao prvo GP2 ima oko 2000 stranica. Ja bih volio vidjeti nekoga tko može naučiti 2000 stranica i da zna odgovoriti na svako pitanje!

Ispiti na pravu su stvarno loše smišljeni. Gradivo je stvarno ogromno a na usmenom padneš ukoliko ne znaš odgovor na jedno jedino pitanje. Istina jest da nisu svi profesori takvi da će te rušiti na prvom pitanju koje ne znaš ali mnogi to rade.

60-80% za prolaz na pismenom na Pravnom fakultetu jest mnogo teže postići nego na mnogim drugim fakultetima iako i oni, možda, traže isti postotak. A razlog tomu jest ogromna literatura. Nije isto naučiti 200-300 stranica teksta (ili čak i manje) na mnogim drugim fakultetima i 700 stranica pa na više na pravnom fakultetu!!! To je ogromna razlika.

Meni je je još ostalo 3 ispita do kraja faksa ali ću zavijek zapamtiti GP koji sam polagao u komadu. To je živi užas koji sam ja polagao 2 godine i profesori će morati nešto promijeniti ukoliko stvarno žele da Bolonja zaživi u stvarnosti a ne samo na papiru. Na pravom fakultetu u Zagrebu Bolonja je samo zaživjela što se tiče paprenih cijena za bodove ali na drugim aspektima bolonje oni moraju još puno raditi.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom