Pogledaj jedan post
Old 02.10.2012., 23:06   #10
Ne mogu ti pomoci za izvođačima, ali ja sam uradio ovako:

1. Daikin Altherma 16Kw Toplinska Pumpa za podno, oko 350m2, imam fan-coils u svakoj sobi i jedan velki podni konvektor u dnevnom za hladjenje leti, odvojeno od podnog grejanja, dakle cevi za fan-coils idu od Daikin odvojeno od poda za ove,

2. Emmeti EE 300S - 300L Bojler Toplinska pumpa za toplu sanitarnu vodu, daje jos nekih 150m3/h ispusni hladni vazduh kad radi, da se hladi kuca leti,

3. Rekuperator sam izmedju Daikin HRV i Mitsubishi Losnnay ​, imam jos koju nedelju da odlucim. Rekuperaciju radim cisto za svez vazduh, i da se komotno dise u kuci, neces nikad da vratis investiciju ali vazduh ce da bude super.
Pazi da ne uzmes pre jaki rekuperator, koji bi i u najmanju brzinu duvao kao bura u kanalima a i zbog zvuka,

4. Stolarija - Schuco Corona Si82 (0.9 W/(m²K), troslojno staklo sa argonom 4-6-4-6-4 LOW-E, 82mm profil.

Kuca je od Xella Silka (24cm silikatni blokovi, ne prodaju se u HR) i 22cm Stiropor. Podrum i temeljna izolacija je XPS 12cm.

Ja ne bi stavio rekuperator cijevu u plocu nego bi radio spušteni strop, ako ides u plocu, ima nekih skupih flexi cijev od Helios, anti-static, srebro blla blla.

Solarno grijanje sam kalkulirao da treba oko 17 godina da se isplati (bez subvencije) kad vec imam Toplotnu pumu, pa sam odustao, ali sam stavio cijevi u krov, nek ostanu tamo.
Tamarind is offline  
Odgovori s citatom