Pogledaj jedan post
Old 17.09.2009., 15:31   #15
Quote:
menino kaže: Pogledaj post
Danas samz bila kod mog zubara(otvaranje zuba,vađenje gnjoja i preporuku za otvaranje su mi rekli na hitnoj u spllitu)...on je pregledao zub tuckao po njemu i nšeto i nije bolilo reko je da zub nema nikakvog kvara i da ako ne boli da ga on nebi otvarao a ako me pocme bolit da ce mi otvorit onda.Inače na tome zubu mi je 2 godine bila kruna fixne proteze,znači fixica se za to držala.NIšta ne osjećam svi zubi su mi zdravi i zubar kaže ništa od otvaranja.

Jel to sigurno?
ne da nije sigurno nego je i krivo,ako ti je taj zub otekao znači da se ugnojio.AKo ti na njemu nema karijesa to ne znači da ne može oteć,pogotovo ako ti je na njemu krunica onda živac zna stradati zbog brušenja a ne mora bit nikakav karijes na njemu.AKo ne boli to također ne znači da mu živac nije stradao.

Ako ti je jednom otekao to će ti se prije ili kasnije opet ponoviti,obično kad ti najmanje tako nešto treba.

Slikaj taj zub u Kalajžića pa skeniraj sliku i pošalji mi na pm ili stavi ovdje,tada će se najsigurnije znat stanje tog zuba.Jer izvana ne mora bit nikakvih simptoma a na slici se vidi kakvo je stanje iznutra.
Gutaperka is offline