Pogledaj jedan post
Old 27.05.2013., 15:44   #4655
ljudi, mene muči da li da u stanu stavil ALU ili PVC stolariju
radi se o dobro zaštićenom stanu u primorskom kraju, i na prozore koje stavlam nema udara ni vjetra ni kiše, zapadno orijentiran)
škure su već gore i to ALU
potrebni su mi francuski prozori (ajmo reći balkonska vrata) dimenzija 1,45 m x 2,25 m

dvoumim se jer sam nedavno stavljao na jedan drugi objekt ALU stolariju i uglavnom sam zadovoljan
bio sam u TROHA -DIlu i vidim da su im prozori isto sasvim solidni bza razliku od drugih na području grada gdje živim (pogledao sam PVC od 3 različita proizvođača, i TROHA DIL je bio zaista top među njima

razlog zašto se dvoumim između ALU i PVC su slijedeće "mane" ALU stolarije koje sam primjetio:
- umjesto vanjske brtve na staklo stavljaju samo silikon, dok je iznutra baš gumena brtva (primjetio da kod PVC-a ide i vani brtva)
- ALU stolarija mi se pokazala bolji izolator od buke, ali ipak malo manje bolji toplinski izolator od kvalitetne PVC stolarije

znači ne dvojim zbog cijene nego samo zbog ovih gore par stavki, a u svemu ostalom mi je ALU bolji od PVC-a

što bi izabrali vi da imate moje dvojbe kada cijena ne bi bila u pitanju (mislim da je razlika 30%) i s obzirom na gore navedene karakteristike stana (dobro zaštićen od vjetra i kiše, ali na udaru sunca u ljetnim mjesecima) i dimenzije prozora koje mi trebaju (velike površine)

hvala na odgovorima
liberty_pu is offline