Pogledaj jedan post
Old 21.02.2009., 11:50   #77
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Cure da li ste imale neki iscjedak i kakav je bio?

Naime ja vec dugo ( godinu) imam taj iscjedak bijelo- zuckast nema mirisa , koji se povecao kada sam pila pilule, i pri odnosu me je uzasno boljelo. Otisla sam ginicu naravno, uradio mi je bris i bila je nadjena samo kandida, dobila sam terapiju i one tabletice lactogyn. Stanje je bilo ok jedno vrijeme, nije me vise boljelo, ronica nije vise bila suha ( sto pripisujem i prestanku uzimanja pilula), ali je iscjedak ostao. Prije par dana sam otisla ginicu s namjerom da mi urade papu, ali to nije bilo moguce zbog iscjedka i upale. DObila sam upravo ovu terapiju za GV, znaci vaginalete za nespecificni vaginitis koje sadrze metronidazol, lijekove metrozol za sebe i partera. Gin. mi nije uzela bris, kaze uradit ce to ako se stanje ni poslije teraprije ne promjeni.
E sad me zanima da li iz ovog svega proizilazi da imam GV, i uopste kako sam je mogla dobiti jer imam odnose s istom osobom vec 8 godina i nikad nismo imali nikakvih problema, osim te kandide koju sam ja dobila nakon terapije jakim antibioticima ( prije par godina).
masu bakterija nemora nužno ući prilikom sexa,mogu prodrijeti iz crijeva do vagine i tamo napraviti upalu je rmasu bakterija živi u crijevima i tamo su normalne a kad probiju barijeru dospiju u rodnicu i tamo nisu normalne i tamo naprave upalu,neke pak bakterije dospiju putem ruku,wc-a,ručnika,...

mora ti biti jasno da neke žene imaju jednostavno pojačano lučenje sluzi ili ti iscjedka i to se nemože riješiti jer je to jednostavno tako,druge su pak suhe ko barut to je jednostavno individulano,to ti govorim zato da u slučaju da iscjedak ne prestane nakon terapije ako će svi brisevi i papa biti uredni da se ne brineš,znači ako će ti sve biti uredno nakon terapije možda jednostavno imaš pojačano lučenje iscjedka

treće stvar koja može biti je da imaš ranicu ili ti ektopij na cervixu,ranica može biti prirođena,može nastati nakon čestih upala za koje nisi ni morala znati da ih imaš ili nakon poroda,ona je inače normalna stvar ako nema abnormalnih stanica na papa testu,to je promjenjen epitel koji luči svoju sluz koja u dodiru s vaginalnom remeti ph rodnice i tako nastaju upale i rodnica je onda podložljivija bakterijama i virusima i gljivicama i teže je sve izliječiti ako se ima ta ranica jer ona stalno luči tu sluz koja remeti ph i onda je to začarani krug,masu ginekologa ranicu ni ne spomnje pacijenticama jer kao što rekoh normalna je dok god nema nečeg sumnjivog na papi tipa abnormalnih stanica ali u rpincipu nije normalna kod žena kojima smeta iscjedak,znači ako nekome smeta iscjedak a zna da ima ranicu onda bi se trebala ona maknuti jer nekima iscjedak predstavlja problem a nekima ne prema tome po meni je najbolje da je se riješi,ona se ne rješava vaginaletama i lijekovima već spaljivanjem ili premazivanjem dok se n epovuče


na sljedećem pregledu pitaj dali imaš ranicu na cervixu i ako imaš onda očit od tuda taj iscjedak i podložnost upali i onda si od privatni to rješiti ako pak ju nemaš onda možda jednostavno imaš pojačano lučenje sluzi plus još sad i upalu
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom