Pogledaj jedan post
Old 02.05.2012., 21:08   #11
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
nema automatskog skracenja..
izdrzava svoju kaznu, ispunjava obveze koje ima, podnese molbu za uvjetni otpust, ako postoje zakonski uvjeti ona se uzme u razmatranje i odlucivanje, ako prodje proceduru slijedi otpust za cijeg trajanja opet ima odredjenih obveza...
prekrsi li nesto, vraca se..

pogledaj zakon o izvrsavanju kazne zatvora (tamo negdje, ne znam tocno napamet, od 155, 156, clanka pa nadalje)
Ne znam kako je u EU ali slažem se da bi sistem trebao djelovati efikasnije. Sin od poznanika je dobio kaznu zatvora zbog marihuane. Kaže da njegovu molbu nisu uopće stigli uzeti u razmatranje prije isteka pune kazne i da uglavnom malo tko od "običnih" zatvorenika dobije skraćenje. Osobito ako su u pitanju relativno kratke kazne.
Kada rainbowhunter govori o automatskom skraćenju možda misli na to da zatvorska uprava sama predlaže i odobrava ranije puštanje uzornih zatvorenika. Ne vidim razlog zašto bi netko morao sam podnositi molbu. Nije li zatvorsko osoblje najkompetentnije za donijeti odluku tko može van? Ako za zakonska stavka postoji onda bi se zaista mogla postojati obaveza da se takve stvari odvijaju automatizmom i na vrijeme.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom