Pogledaj jedan post
Old 22.06.2007., 14:44   #11
Quote:
smarty kaže: Pogledaj post
Tako sam nešto i mislio.

Arhitekt daje neki idejni izgled zgrade, npr. izgled, oblik, formu, a građevinar onda to ustvari može projektirati?
Dali građevinar može projektirati od nule, dakle bez da je prije nešto arhitekt crtao?

Koji bi smjer bila ta visokogradnja, recimo sad sam malo gledao na internetu i našao koji su smjerovi npr. u rijeci na građevini:
geotehnika, hidrotehnika, inženjersko modeliranje, konstrukcije, promet te interdisciplinarno područje urbano inženjerstvo.

Šta je tu visokogradnja? Možda inženjersko modeliranje? Ili konstrukcije?
U Zg postoji bas smjer koji se zove visokogradnja. Na visoj su bili smjerovi visokogradnja, niskogradnja i hidrotehnika, a na visokoj sve to+ organizacija, konstrukcije i mislim da je to to. Da, arhitekt daje neki idejni izgled, a gradjevinari onda to dalje prijektiraju, rasporedjuju prostorije u tlocrtu, projektiraju konstrukciju, iako nisu iskljucene i druge kombinacije. Isto tako vjerovatno ima i gradjevinara koji rade od nule, al mislim da u vecini slucajeva to ipak rade arhitekti. Iako su meni cesto smjesna njihova rjesenja, upravo se selim u zgradu u kojoj smo kupili stan i tamo ima takvih rjesenja da je to strasno, a znam da je to prijektirao bracni par arhitekata, ja sam taman izasla sa faxa, i moj smjer je hidrotehnika i geotehnika pa mi tako nesto nebi palo na pamet ni u najgoroj nocnoj mori, strasno!
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom