Tema: Baranja 91'
Pogledaj jedan post
Old 24.09.2011., 14:16   #55
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ma daj čovječe, pa Grahovo ili Mrkonjić Grad su bili simboli četništva i najokorjelija uporišta u WW2, sa 99% Srba, na teškom terenu,pa smo ih porazbacali.

Ovi u Podunavlju su imali najviše okrvavljene ruke, zbog Vukovara ali i desetaka sela, da je bila operacija, to bi zapamtili gore nego Oluju
Ja mislim da bi sve zavisilo od toga koliko bi se umješala Vojska Jugoslavije, naravno daje Hrvatska jača od Krajine, ali sa zaleđem Jugoslavije boga pitaj što bi se desilo. Problem kod oslobađanja Hrvatske vojske je taj što nigdje nije bio pružen pravi otpor, osim kod Petrinje pa je ipak tamo trebalo prebaciti novog komandira i promjeniti taktiku, jer je došlo do velikih problema. Mrkonjić grad i Šipovo su bili napušteni budući da su se raspale prednje linije obrane pa je došlo do masakra onih kojih su ostali.
Meni je jasno da je HV bila u velikoj moralnoj prednosti, puna entuzijazma i volje za olobađanjem teritorija, ali baš je dobro što nikada nećemo saznati koliko bi ljudi nepotrebno poginulo.
bubiša is offline  
Odgovori s citatom