Pogledaj jedan post
Old 18.05.2017., 13:22   #3
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
DOKAZUJE LI ASTRALNA PROJEKCIJA DUALIZAM TIJELO-DUH
Astralna projekcija je više ezoterični-okultni naziv za izvantjelesna iskustva, ili
out-of-body experience po engleskim, što je termin kojeg je između ostalog sam Robert Monroe kojeg citiraš debelo više preferirao (i popularizirao).

Quote:
Kao uvod ćemo uzeti moj učeni, dokumentirani, činjenicama potkrepljeni, ruhom finog stila pisani post
Da vidimo koliko je on sve ovo što si nabrojao.

Quote:
1) pošto si znanstvenik i mislilac i zanima te kao i mene najveći misterij postojanja- svijest valjda ćeš pristati
Ne mogu govoriti za wanda, ali evo jedan njegov komentar koji negira ovo tvoje boldano.

Quote:
nekoliko večeri zaredom doživio je spontanu astralnu projekciju.astralna projekcija je voljno i-ili spontano odvajanje duha(duše ? , svijesti ? ) od tijela.
Točno je da je on imao takva iskustva, ali time nije otkrio ništa novoga. I znaš zašto je preferirao termin OBE, i zašto ga specifično znanstvenici danas preferiraju? zato jer je neutralan. Za razliku od tvoje definicije, termin ne gura nikakvu specifičnu interpretaciju, samo kaže da je to iskustvo i da ljudi imaju te doživljaje. Dok 'astralna projekcija' pretpostavlja postojanje astrala i astralnog tijela, te time i dualizma ili još gore, pluralizma ako netko misli da čovjek ima nekoliko tijela osim fizičkog i astralnog.

Quote:
7) naravno da mu ljudi tj krene i wandovi i apemanti u usa nisu vjerovali pa mi moraš odmah reći što ti doživljavaš dok ovo čitaš tj čini li ti se to sf i besmislica i jesi li ikada čuo o ovome ?
Možeš nekome vjerovati da najbolje koliko može iz sjećanja opisuje iskustvo koje je imao, bez da vjeruješ u njegovu (doslovnu) interpretaciju toga, što je u ovom slučaju da je njegov um doslovno napustio njegovo tijelo i lebdio naokolo.

Quote:
9) o tome ti je pisala nedavno i nea ali sumnjam da je itko to opazio i znao osim moje neznatnosti
Evo ja sam vidio.

Quote:
ali da MOZAK SAM PO SEBI i ISKLJUČIVO ON kao 2 kila mesa generira (proizvodi) iscjedak koji zovemo svijest je netočna hipoteza , a kako MOnroe provjerljivo i uvjerljivo dokazuje.
Gdje i kako ?

Quote:
11) Ljubo tvrdi da je fenomenom astralne projekcije došao u kontakt sa ''bićima'' koja su mu objasnila neke stvari

12) krena i wand i apemant tvrdi da ne vjeruju i da je to fantazija
Fantazija ili unutarnje generirano iskustvo kao objašnjenje ili jedna od interpretacija sa jedne strane, i doslovno odvajanje duše od tijela kao druga interpretacija sa druge strane. Ono u što svi vjeruju i u što se mogu uvjeriti je da je izvantjelesno iskustvo subjektivno stvarno.

Quote:
15) ako dakle dvojica neovisno jedan od drugog susreću ista bića i fenomene onda mora da postoji svijet(dimenzija) (polje) koje postoji NEOVISNO o našemen 3 d svijetu
Recimo, ljudi koji su u paralizi sna u noći znaju viđati razna 'bića' poput recimo crnih sjena/ljudi, ako vide 'iste' fenomene to znači da su oni objektivno stvarni?

Čudno kako znanstvenici koji istraživaju ovaj fenomen još nisu prešli na parapsihologiju.

Quote:
16) na institutu je radio ovaj znanstvenik (NASA fizičar) koji je o tome imao stav kao i ti.
NASA fizičar, wow. To si imao potrebe spomenuti zašto točno, kao argument iz autoriteta možda?

Quote:
imaš njegov video ovdje https://www.youtube.com/watch?v=fT8LaMrn_MM

a fascinantnu knjigu NA 824 STRANICE o njegovom radu u Monroovom institutu koju naravno imam

https://www.amazon.com/My-Big-TOE-Co.../dp/0972509461
"Čisti znanstveni tvrdo kuhani dokumentirani dokazi" ti se ne objavljuju baš na youtubeu i u knjigama.

Quote:
Rad Monroa i njegovog instituta kaže da kada auto rikne da auto rikne i stane i crvi ga pojedu ,ali šofer '' odleprša'' i nastani se u drugo auto i opet počinje vožnja
Sad još i osim dualizma i reinkarnaciju dokazuju znači?

Empyreus is offline