Pogledaj jedan post
Old 13.04.2008., 18:12   #7
Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Ne radi se bas o tome da ga majka nije voljela Nego vise o tome kako je izgledao odnos majke i djeteta, nitko u cijeloj prici ne krivi majku ni ostatak okoline, samo preispituje kako su izgledali ti odnosi.
Osobno sam bio na praksi kad mi je jedna psihoanalitički orijentirana psihoterapeutkinja, nakon što je pogledala rezultat osobe, na jednoj podkategoriji PIE testa, koju prije nije vidjela, doslovce rekla u nalazu možete slobodno napisati: "Majka ga nije voljela." To bi bio službeni nalaz kojim će se ta osoba kasnije koristiti prilikom posjeta drugim psihijatrima i psiholozima.

Ima i jedan dokumentarni film koji smo gledali na faxu, ne sjećam se točnog imena, gdje su 60-tih godina, psihoanalitičari doslovce optužili majke autistične djece, da su im djeca autisti zbog njihovog odnosa prema njima (naravno tim psihijatrima je odnos alfa i omega za formiranje ličnosti pa kako bi išta drugo zaključili,). Kasnije je utvrđena genetska osnova autizma... Ne znam jesu li majke kasnije tužile te psihijatre.

Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Uostalom, ako cemo vec tako sa skepsom pa i vas ogranak - socijalna psihologija-polazi od toga da se licnost formira odnosima u najranijem djetinjstvu tako da ne kuzim odakle ta skepsa prema jednoj tako jednostavnoj cinjenici samo zato jer se ne zove socijalna psihologija nego psihoanaliza.
Nije skepsa u činjenici što se to zove psihoanaliza, nego u činjenici da psihanalitičari na temlju dubioznih zaključaka, opažanja i najčešće nepotvrđenih teorija često vrlo jasno specificiraju uzroke brojnim psihološkim problemima, a da za to osim promišljanja na temelju par kliničkih slučajeva nemaju nikakvih drugih dokaza. Socijalna psihologija s druge strane se puno više oslanja na empirijska istraživanja i ako ne može specificirati jasan uzrok nekog problema, neće to niti pokušavati. A da su rani odnosi važni za formiranje ličnosti, jesu.

Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Jel vam to na faksu sustavno ugradjuju neki animozitet prema tome, onako kolegij - "Gadjanje Freudove slike strelicama -3 ECTS boda" ?
Da, i taj kolegij se zove "Metodologija znanstvenih istraživanja". Nešto što psihoanalitičari ili nisu nikada slušali ili se ne zamaraju previše time.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom