Tema: Njemacka
Pogledaj jedan post
Old 18.10.2010., 23:35   #4148
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
danas sam pitao poznanika koji radi u opcini pa se on raspitao (jer je i mene bas zanimalo)

uglavnom za dobivanje Aufenthaltskarte-EU po FreizügG/EU za clanove obitelji drzavljana EU mozes samo doci u njemacku i kod Ausländeramta u mjestu prebivalista u njemackoj dobit boravak, nemoras ni njemacki znat.

to je tako ovdje kod mene u BaWü mozda je gore u Schleswig Holstein malo drukcije ali sumnjam.

nek ti zena ode u ausländeramt, najbolje je to osobno otic i neka pita neka naglasi da ti trebas aufenthaltskarte-eu po freizügigkeitsgesetz/EU za claove obitelji drzavljana EU, ako nesto budu srali neka zatrazi napismeno.EU-Freizügigkeit-Familienzusammenführung se ne desava cesto pa nekad ni u Ausländerbehörde neznaju pravo, pa dadnu krive informacije, ali ako zatrazis napismeno onda moraju zavirit u knjige
Odlicno! A ako sam dobro shvatila, gospodin se vec nalazi u Njemackoj pa najbolje da sto prije odu i sve zajednicki obave

Kod mene (Rheinland-Pfalz) se zahtjevao odlazak u Veleposlanstvo u Luksemburgu, ali to je sve samo formalnost bila. Cinilo mi se da je manji problem za partnere EU drzavljana, nego za partnere samih Nijemaca Ipak, od tada su prosle 3ipol godine, a vidim da su se propisi jos i vise pojednostavnili
Laura Scott is offline