Tema: Medazol
Pogledaj jedan post
Old 20.10.2005., 22:09   #12
Quote:
VILKO kaže:
Iako je kod muskaraca manje problema sa urinal upalama, ja vec godinama stalno uzimam dnevno antibiotik Hiprex koji je za urinal infection.

Sa obzirom da imam mnoge bolesti i da sam na mnogo lijekova prekinuo sam uzimati par mjeseci.

Sada zalim sta sam prekinuo, ima vec dva mjeseca da sam bio u jakim bolovima i problemima i sa urinary track, svaki tjedan je bila slana poslije zavrsenog antibiotika urin na pregled, uvijek dolazi sa koja vrsta bakterije je i koji antibiotik da se trosi....da skratim
sve skupa sam bio na duplim dozama i jos i sada sam na dvije doze antibiotika.

..ali infekcija je i dalje...a nema nista da ja radim krivo.

Ali i inace idem urologistu na kontrolu tako da ce on morati probati rijesiti sta je krivo...ja sumnjam na moj cronican epididymitis/u testikal/....

Vilko, apsolutno je nevjerojatno da godinama uzimaš bilo kakav antibiotik. Nemoj se ljutit al to je totalno suludo i potpuno kontraproduktivno.
Taj antibiotik koji uzimaš sasvim sigurno je potpuno neučinkovit.
Naime, nalaz nekog mirkoorganizma negdje ne znači da se mora potegnuti za antibiotikom. Možda je riječ o kolonizaciji, prolaznoj kontaminaciji ili jednostavno stanju koje ne zahtjeva primjenu antibiotika. Antibiotik naime ako se nekritički primjenjuje, promjeni normalnu bakterijsku floru unutar organizma ( probavni sustav, usta, pluća...) i omogućava kud i kamo lakši napad patogenim mikroorganizmima pa čak i onim koji nisu patogeni ali zbog promjenjene "okoline" postanu opasni za čovjeka.
Koliko sam isčitavao tvoje postove, ti se nažalost, živa enciklopedija kojekakvih bolesti i uzimaš kilu lijekova dnevno.
Kod takvih bolesnika, liječnik koji ordinira terapiju, mora voditi računa o cjelokupnoj kliničkoj slici a ne samo lupati antibiotikom čim vidi nalaz antibiograma.
Štoviše, preporučujem ti i svakako, kad se već motaš oko kojekakvih doktora, da obavezno konzultiraš kliničkog farmakologa. Ima da padne na dupe kad vidi količinu lijekova koju unosiš u sebe ( šala ). Klinički farmakolog je takav profil liječnika koji do u detalje zna koji lijek ide s kojim, koji se nikako ne smije uzimati zajedno, koliko dugo se nešto može efektivno uzimati...itd, itd.

Previše medicine nikako nije zdrava stvar.
pozdrav.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom